Яку воду ми вживаємо і яка найкорисніша: з-під крану, бюветна, колодязна, фільтрована, пляшкова

Вода є невіддільною частиною існування людини. Без цієї живильної вологи, як співається в пісні, "і не туди, і не сюди". Та у багатьох постає питання: яку воду краще вживати – фільтровану, колодязну, бюветну чи ту, що продається в пляшках.

Вода є невіддільною частиною існування людини. Без цієї живильної вологи, як співається в пісні, “і не туди, і не сюди”. Та у багатьох постає питання: яку воду краще вживати – фільтровану, колодязну, бюветну чи ту, що продається в пляшках.

Бювет

Найоптимальнішим варіантом є вживання води з бювету. В такому разі ви отримуєте рідину з глибини землі. Водний рівень може сягати 100 м і більше, тому така водичка з підземних джерел найкорисніша. От тільки набирати її у пластик й зберігати кілька днів удома неприпустимо. Бюветна вода має витримуватися в скляній тарі. Використати її треба протягом доби з моменту забору.

Вода з бювету

Звісно, і бювет не завжди гарантує 100-відсоткову якість. Якщо поряд розташоване шкідливе виробництво, то вода може виявитися забрудненою навіть на глибині. Також вона може набратися шкідливих бактерій, проходячи по трубах водогону. Тож, якщо бювет не обслуговується належним чином, ним краще не користатися.

Підозрілий колір чи запах повинні відбити бажання набирати таку водичку. А ще поряд із бюветом має бути присутня табличка з водневими показниками. Нормою вважаються межі: 6,5-8,5.

Колодязь

Вода з колодязя

Колодязна вода перебуває дуже неглибоко, тому навряд чи є безпечною, адже всотує у себе гербіциди, добрива й інші шкідливі речовини з довкілля. Для технічних потреб її можна сміливо використовувати. А от якщо волієте пити чи готувати страви, обов’язково зробіть аналіз у відповідній лабораторії.

Фільтри

Вода з фільтру

Надто захоплюватися фільтрованою водою не слід. У процесі очищення вона знесолюється і перетворюється на біологічно неактивну рідину. З такою водичкою в організм не потраплять кальцій, натрій, калій у достатній кількості. А от корисні речовини вимиватимуться. Фільтрована вода потребує додаткової мінералізації.

Пляшки

Вода з пляшки

Якщо купувати воду в пластику, слід звертати увагу на дату розливу – не пізніше ніж за 3 місяці. Використати її слід за півтори доби, а ПЕТ-тару повторно у жодному разі не застосовуйте.

Кран

Вода з крану

Біологічні показники такої води дуже низькі, але вживати її безпечно. Вода вже знезаражена. Щоб позбутися запаху хлору, воді з-під крана слід відстоятися в глечику, лише потім можна використовувати.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.