Прем’єра фільму “Юрик” про Маріуполь викликала скандал: кожен має переглянути сам, щоб зробити висновки

Починаючи з 2022 року було відзнято декілька фільмів про страшні події у Маріуполі. Та, напевно, найбільший скандал викликала заснована на реальних подіях стрічка "Юрик".

Починаючи з 2022 року було відзнято декілька фільмів про страшні події у Маріуполі. Та, напевно, найбільший скандал викликала заснована на реальних подіях стрічка “Юрик”.

Прем’єра драми відбулася 24 серпня на каналі СТБ. Після цього її змогли переглянути користувачі на Ютубі. Реакція на “Юрика” вийшла несподіваною. На творців фільму обрушилася суцільна критика про невідповідність показаного з наявною реальністю.

Хасан, що став прототипом Юрика

В основу сюжету поклали історію реального хлопчика на ім’я Хасан. У березні 2022 року підліток самотужки дістався із Запоріжжя до Словаччини. Мама не могла поїхати з сином, оскільки доглядала бабусю. А дитині на руці написала номер телефону близьких родичів, що перебували за кордоном.

Не треба бути маріупольцем, щоб зрозуміти, що у фільмі багато невідповідностей. Родина з трьох людей займає окремий підвал під багатоповерхівкою, в якому є світло. А ще мама Юрика вряди-годи може додзвонитися до естонських родичів, щоб сповістити про виїзд 11-річного сина з блокадного Марика на велику Україну й домовляється, що вони зустрінуть дитину на польському кордоні.

Очевидці кажуть, що ніякого гуманітарного коридору не було, й OSCE не посилало за людьми автобуси. Та й евакуаційний потяг, в якому можна зайняти цілу поличку, щоб лягти, теж виглядає у тій ситуації доволі нереально.

Маріупольці, яким довелося пережити весь той жах, напевно, можуть додати ще купу значущих деталей, які не зможуть забути ніколи, доки житимуть. Тож Мінкульт засипали скаргами з вимогою прибрати титр “Засновано на реальних подіях”. А РНБО має розібратися, чи не загрожує стрічка нацбезпеці країни.

Та хай там як, ніхто не стане заперечувати, що “Юрик” бере за душу й тримає в напрузі глядачів до самого фіналу. Сльози під час перегляду самі котяться з очей. Напевно, в цьому й полягає сила мистецтва – змусити співпереживати й дати життєстверджувальний посил. Вимагати ж від художньої стрічки відтворення фактів з документальною відповідністю видається трішки некоректним. З таким підходом можна до будь-якого кінематографічного творіння прискіпатися – було б лише бажання.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.