Чудодійні властивості йоду перебільшені: краще не робити йодну сіточку і не полоскати горло розчином

В умовах радянського дефіциту йод вважався ледь не панацеєю. А після Чорнобильської трагедії всі увірували, що цей медичний препарат здатен захистити від радіації. Розберімося, чи це так насправді.

Йодом українці не лише обробляють рани на тілі. З нього малюють сітку або ж роблять полоскання горла.

Йод – найкращий антисептик

Звісно, цей препарат здатен убивати бактерії, віруси та грибки. От тільки далеко не в кожну рану можна його заливати через надмірну токсичність. Краще залишити йод для хірургів, які знають, як із ним поратися. А вдома невеликі ранки чи подряпинки обробляти хлоргексидином або перекисом водню. Так буде більше користі.

Йодна сітка допомагає здолати хворобу

Йодна сітка не допоможе

У буремні 90-ті йодну сітку застосовували для лікування бронхітів, хвороб шкіри, забоїв тощо. Деякі широко практикують подібний метод лікування ще й досі. Люди не враховують, що у великих дозах йод погано впливає на щитоподібну залозу. А надмірне всотування в шкіру цього хімічного засобу може призвести до негативних наслідків. Особливо це стосується дітей та людей похилого віку. Тож краще не ризикувати.

Полоскання йодом здолає корону

Йодне полоскання не врятує

Навряд чи удасться вбити коронавірус банальним йодним полоскання горла. А от якщо недодивитися й необережно проковтнути трішки розчину, буде непереливки. Проблеми зі шлунком, кишківником та щитівкою гарантовані, наголошують медики. Розчин йоду можуть застосовувати хіба що медпрацівники для захисту при огляді пацієнта, але він ніяк не може розглядатися як ліки проти хвороби.

Йодне полоскання зніме біль у горлі

Зняти больовий синдром у горлі допоможуть пігулки на кшталт парацетамолу чи ібупрофену. Можна також застосовувати спеціальні протибольові спреї, щоб поліпшити процес ковтання. А от йод у цій справі абсолютно марний і нічим не допоможе. Натомість може виникнути йодизм – наслідок передозування препарату. Тож замість очікуваного полегшення отримаєте додатково нудоту, блювання, висипи на шкірі та навіть болі в суглобах.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.