Навіщо мити теплицю восени? Досвідчені городники пояснили, для чого та як це зробити правильно

Чому потрібно готувати теплицю до зими і як правильно це зробити. Пропонуємо простий спосіб передзимового оброблення тепличного укриття.

Городники дуже цінують свою теплицю – вона захищає посадки від погодних негараздів, дає можливість вирощувати ранні врожаї навіть у холодних регіонах. Така корисна споруда потребує догляду. Якщо цього не робити, то вона швидко перетвориться на розсадник хвороб та шкідників. Розберемося, що потрібно зробити восени у теплиці з полікарбонату.

Краще мити теплицю восени. Головний чинник – це вільний час, що дозволить зробити це якісно та без поспіху. Стіни укриття за літо покрилися брудом та пилом. Все це необхідно змити, бо наступної весни наші рослини будуть витягуватися через нестачу світла.

Підготовка

Першим ділом виносимо із теплиці все зайве. Підрізаємо і виносимо в компостну кучу всі рослини, що вже відплодоносили, а також бур’яни. Виносимо інструменти та додаткові опори. Їх теж треба вимити та просушити на сонці.

Якщо є інструменти, що потребують ремонту, то відремонтувати їх треба не відкладаючи цю справу на потім. Зачистити та пофарбувати металеві деталі теплиці за необхідності. Системи поливу промивають, просушують та збирають, частково або повністю, щоб перепади температур та вологості, зимою не зіпсували їх.

Спочатку наносимо рівномірно миючий розчин по всій поверхні теплиці
Спочатку наносимо рівномірно миючий розчин по всій поверхні теплиці

Миємо теплицю

Починають миття споруди зсередини. Спочатку віником обмітають незначні забруднення. Після цього готують миючий розчин з компонентів, які є в кожного господаря в наявності.

  1. Содовий розчин – готують розчинивши 2 ст. ложки соди в невеликій кількості гарячої води, а потім додавши в 10 літрове відро з водою.
  2.  Мильний розчин – подрібнити шматок 200 г господарського 72 % мила та розчинити у 10 літрах води.
  3.  Мильно-оцтова суміш – на 10 літрів води беруть 100 г подрібненого господарського чи дьогтярного мила та 3 ст.ложки 9% оцту.
  4. Гірчичний розчин – 2 ст. ложки порошку гірчиці розчиняють у 10 л води.
Ретельно змиваємо залишки бруду всередині і зовні споруди
Ретельно змиваємо залишки бруду всередині і зовні споруди

Спочатку зі шлангу всю поверхню теплиці обдаємо водою, щоб забруднення трохи розкисли. Потім готовим розчином обережно натирають всі поверхні ганчіркою або губкою. Для стелі для зручності візьмемо швабру. Залишаємо її на пів-часа, не змиваючи розчин, щоб він встиг знезаразити поверхні. Пізніше добре змиваємо миючий засіб чистою водою.

Зовні будівлю можна помити водою з крана шлангом під натиском, щоб змити бруд. Все, наша теплиця готова до весняної клопіткої пори.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.