ТОП-3 + один факт про дезодоранти та антиперспіранти: який краще обрати та чи шкідливі вони для здоров’я

Як не помилитися в виборі засобу та не потрапити в конфузні ситуації, а також спростування найпопулярніших міфів про дезодоранти й антиперспіранти читайте далі у статті.

Антиперспіранти та дезодоранти – це дуже важливі частини щоденного догляду за собою. Перші допомагають із проблемою поту, звужуючи або блокуючи пітні залози та уповільнюючи виділення поту, а другі – маскують неприємний запах, що виникає через розмноження бактерій у вологому середовищі під пахвами.

Експерти спростували міфи про дезодоранти та антиперспіранти

Існує дуже багато міфів у масовій культурі про ці засоби догляду за собою, які є навіть шкідливими. Ми розповімо про них детальніше далі.

Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати
Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати

1. Роликовий працює краще за спрей

Дезодоранти та антиперспіранти випускаються у стіках, роликах з кульками і спреях. Виробники зазначають, що різниці в їх дієвості немає – адже кожен має обирати той, що найкомфортніший особисто для них у використанні.

2. Роликовий дезодорант сильніше забруднює одяг

Форма дезодоранту не впливає і на його властивості забруднювати одяг – білі сліди лишаються лише тоді, коли ви одягаєтеся поспіхом і не даєте засобу просохнути. Тому перш ніж надягати кофтинку, дайте дезодоранту просохнути під пахвами.

Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати
Кульковий дезодорант не кращий за спрей та ще 3 міфи про засоби гігієни, які варто спростувати

3. Антиперспіранти та дезодоранти викликають рак

Цей міф був популярним ще з 2000-х років: люди вважали, що солі алюмінію в складі засобів накопичуються в організмі і викликають рак. Проте вчені запевняють, що це не так – мікродози солей алюмінію, що ви отримуєте з засобів гігієни, спокійно виводяться з організму. Варто бути обережними лише людям із хронічними хворобами нирок.

4. Вік не впливає на дію дезодоранту

Тут є нюанс – усі люди, незалежно від віку, по-різному реагують на засоби. Але підлітки та люди похилого віку є найбільш чутливою групою, адже їх імунна система нестабільна, та дезодоранти та антиперспіранти можуть викликати у них алергію. Тому варто користуватися присипки з цинком, тальком, кристалічні або інші органічні дезодоранти.

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.