Благовіщення Пресвятої Богородиці: нова дата свята, традиції і прикмети — що можна робити в цей день

Благовіщення Пресвятої Богородиці – церковне свято, яке В 2024-му році його відзначають в іншу дату. "Одному Факту" вже відома точна інформація з цього приводу. Ділимося нею із нашими читачами.

Благовіщення Пресвятої Богородиці — свято із нерухомою датою. Після того, як українська православна церква перейшла на новоюліанський календар, ця дата зазнала певних змін. “Один Факт” розповідає, коли в цьому році святкують Благовіщення і які традиції та правила в свята існують взагалі.

Благовіщення Пресвятої Богородиці: точна дата святкування
Благовіщення Пресвятої Богородиці: точна дата святкування

Благовіщення Пресвятої Богородиці у 2024 році: коли святкують згідно із новим календарем

Благовіщення однаково значуще і для християн, і для вірян католицької церкви. За давньою традицією його відзначають до Великодня.

До переходу на новий календарний стиль Благовіщення завжди відзначали 7 квітня. Зараз, коли УПЦ з 1 вересня 2023 року перейшла на новий стиль – дата святкування Благовіщення змінилася. Тепер його відзначають на 13 днів раніше: 25 березня.

Головна мета Благовіщення: нагадати християнам української православної церкви, що Син Божий Їісус Христос спустивсь на Землю, аби захистити і вберегти її мешканців від гріхів.

Свято Благовіщення присвячене земним подіям з життя Іісуса Христа та Діви Марії. Відзначати свято почали в III столітті нашої ери. Спочатку його називали інакше — Звіщенням, Привітанням Марії або Зачаття Христа. Благовіщення — церковна історія про благу звістку.

Згідно з однією з церковних легенд, саме цього дня до Діви Марії завітав архангел Гавріїл із важливим повідомленням. Він приніс звістку про те, що Марія — Благословенна між усіма жінками. З цього моменту почав реалізовуватися Божий задум, а саме — відкриття вірянам дороги до Бога і Царства Божого. До речі, на території України зберігається на фресці і мозаїці у Софії Київській. Вони датуються XI століттям.

Благовіщення Пресвятої Богородиці-2024: головні прикмети і традиції свята

Благовіщення-2024: прикмети на це свято
Благовіщення-2024: прикмети на це свято

На Благовіщення існує декілька прикмет, в які вірили наші предки:

  • грім та гроза на Благовіщення — до великого врожаю горіхів;
  • перелітні пташки повертаються — до скорого настання літа;
  • сніг ще лежить і не тане — весняні рослини зійдуть швидко та успішно;
  • дощ вказує на великі врожаї жита;
  • сонце вийшло на небі на Благовіщення — рік буде щасливим і безтурботним.

Нові статті

Схожі статті

Зірка “Кварталу 95” Олена Кравець звернулась до покійного Ступки: “Богдан Сільвестрович, згодна з вами”

Акторка шоу "Квартал 95" Олена Кравець звернулась до Богдана Ступки, якого вже немає на цьому світі. Що зірка гумору йому сказала і в чому Кравець згодна зі Ступкою? Розповідаємо детальніше.

Сімʼя зруйнувалась прямо на очах: чому Марія Яремчук занесла своїх братів у “чорний список” – вони відповіли

Все спілкування зійшло на нуль після того, як не стало їхнього батька - брати Марії Яремчук розповіли, як насправді у них склалися відносини з сестрою.

Не стримав сліз і почав плакати: як Катя Остапчук повідомила чоловіку про вагітність – багатодітний батько

Шоумен Володимир Остапчук незабаром втретє стане батьком, але від іншої жінки - як шоумен дізнався про вагітність Катерини і якою була його реакція?

Ксенія Мішина та Слава Дьомін: журналіст пояснив, чому його тягне до людей зі скандальною репутацією

Слава Дьомін не боїться бути відвертим, відстоювати свої погляди та продовжувати роботу, навіть коли вона викликає суперечки в суспільстві або скеровані до Мішиної.