Ось цей спосіб допоможе вам швидко впоратись із вічком на посівній картоплі: перевірте посівмат прямо зараз

До посівної ще далеко, а городники вже готуються до висадження культурних рослин. В матеріалі "Один Факт" ви знайдете один дієвий спосіб, який допоможе швидко впоратись з вічком на посівній картоплі.

Якщо ваша картопля для весняної посадки почала рости завчасно — не поспішайте перейматися. Адже є дієвий спосіб, який допоможе зберегти її у потрібному вигляді до самої весни.

Наприкінці січня обов’язково перевірте посівмат і переконайтесь, що картопелька готова дочекатись весни. Справа в тому, що посвімат дуже полюбляє пускати пагони завчасно.

Картоплю для посіву варто перевіряти вже в січні
Картоплю для посіву варто перевіряти вже в січні

Щоб проблема появи вічка оминула вас стороною – скористайтесь наступною порадою, яка обов’язково стане у нагоді і новачкам в сфері дачного господарства, і досвідченим дачникам. Полягає ця порада в тому, щоб регулярно оглядати ящики, в яких зберігається картопля для весняного посіву.

Також обирайте для зберігання посівної картоплі темне і прохолодне місце. Саме в таких умовах картопля проростає дуже повільно. Якщо температура в приміщенні підвищується більш ніж до +4+6 ºC – це вже вважається неприпустимими умовами. А ось низька температура, навпаки, сприятиме довготривалому зберіганню посівної картоплі.

Спровокувати активний ріст пагонів може і пряме освітлення. Якщо ж в приміщенні ще й рівень вологи занадто високий, то на посівматі точно з’явиться вічок.

Як правильно зберігати посівну картоплю, щоб вона не проросла раніше сроку
Як правильно зберігати посівну картоплю, щоб вона не проросла раніше сроку

Городники, що мають великий досвід, радять використовувати один перевірений спосіб для того, щоб уповільнити ріст вічка. Картоплю треба просто накрити темним рядном. Завдяки цьому ріст пагонів уповільниться на декілька тижнів. І тоді ваша картопля для посіву точно зможе долежати до самої весни.

Перед посадкою насіннєву картоплю треба правильно підготувати. Ранні сорти готують з кінця лютого, а середні та пізні — наприкінці березня або на початку квітня.

По-перше, треба зайнятись саме перебиранням бульб. Неповноцінні бульби, які уражені сухою або ж мокрою гниллю, слід відразу відкласти в сторону.

Занадто дрібну картоплю теж не варто залишати на посадку. Також бульби потрібно добре прогріти.

Саме для цього їх заносять в житлове приміщення на 7-8 діб і витримують при температурі від +16 до +20ºC.

 

Нові статті

Схожі статті

Соковиті і смачненькі квашені помідори за бабусиним рецептом – від такої закуски за вуха не відтягнеш

Квашені помідори — одна з найулюбленіших зимових закусок, якою варто запасатися вже зараз. Помідори можна брати будь-якого сорту. Головна умова – дотримуватися наданої рецептури.

43-річний Потап спародіював 51-річного Винника: показав бур’янець на балконі і назвав точну дату повернення

43-річний український музикант Потап, якого зараз називають втікачем – вирішив спробувати себе в новому амплуа. Він показав пародію на Олега Винника. Дивіться відео з Потапового балкону.

Вже з 1 жовтня: тарифи на Інтернет в Україні можуть стрімко злетіти вгору. На скільки підвищать ціни і чому?

Вже з 1 жовтня 2024 року українські провайдери Інтернету можуть підвищити тарифи на свої послуги втричі. З чим повʼязане суттєве подорожчання послуги? Деталі розповість "Один Факт".

Сказала “так”: 34-річна Ольга Харлан оголосила про найважливіше рішення в житті — Білодід її привітала

Українська чемпіонка Олімпійських ігор-2024 Ольга Харлан повідомила важливу новину. Дівчина прийняла пропозицію руки та серця від свого коханого хлопця, італійського спортсмена Луїджи Самеле.