Коли потрібно солити холодець: помилку допускають навіть досвідчені господині – це погіршує смак страви

Холодець — одна з найсмачніших страв, яку господині готують на новорічні або різдвяні свята. Щоб він вийшов дійсно смачним — необхідно правильно його солити. Як саме — "Один Факт" розповість далі.

Приготування ідеального холодцю — справа не з простих. Ця страва виходить смачною, якщо дотримуватись певних правил та вчасно посолити бульйон.
Смак холодцю залежить від багатьох параметрів. І в тому числі від часу додавання солі. Досвідчені господині, які готують холодець вже не один рік — радять додавати в нього сіль та спеції вже після закипання.

Холодець краще солити після закипання
Холодець краще солити після закипання

Перед тим, як солити холодець та заправляти бульйон спеціями — необхідно зменшити вогонь під ϵмністю із ним до мінімуму. А ще – зняти пінку, що накопичилася зверху.
Сіль до холодцю додають відразу після закипання, разом із лавровим листом, чорним перцем горошком, часником, цибулею та морквою. Тільки після цього каструлю накривають зверху кришкою та варять приблизно 2 години.

Процес варіння холодцю досить тривалий і займаϵ декілька годин. Солити цю страву на початку варіння не варто, тому що під час довгого приготування бульйон маϵ властивість випаровуватися. І сіль, додана на початку — залишиться в каструлі, що зробить бульйон для холодцю занадто пересоленим.

Солити холодець треба за 1 годину до кінця приготування
Солити холодець треба за 1 годину до кінця приготування

Гарні господині добре знають, що воду у холодець додавати не можна, бо тоді бульйон вийде не концентрованим та просто не застигне після розливання по тарілкам.
Отже, виправити занадто солоний бульйон для холодцю буде неможливо.

Додавати сіль наприкінці варіння холодцю теж не можна. В такому випадку мʼясо в бульйоні просто не встигне увібрати в себе необхідну кількість солі і готовий холодець вийде недосоленим.

Досвідчені домогосподарки радять додавати сіль у бульйон для холодцю приблизно за 1-1.5 години до кінця варіння мʼяса. Цього часу цілком вистачить на те, аби мʼясо в каструлі добре просолилося.

В холодець варто додавати по 1.5 чайної ложки великої солі на кожні 2 літри води
В холодець варто додавати по 1.5 чайної ложки великої солі на кожні 2 літри води

Окрема порада стосуϵться кількості солі, яку додають у холодець. Професійні кухарі радять на кожні 2 літри бульйону та 1 кг мʼяса додавати приблизно 1.5 ложки чайної солі.
Сіль для холодцю зазвичай використовують велику, адже дрібна в тій же кількості здатна суттϵво пересолити бульйон до холодцю.

Нові статті

Схожі статті

Цей смачний манник підійде навіть веганам: без тваринного жиру, натомість з неймовірним присмаком шоколаду

Якщо потрібен смаколик без тваринних жирів, спробуйте цей рецепт. Шоколадний манник на вівсяному молоці готується дуже просто, а смачний настільки, неначе готувався на вершках.

Ягоди цілі і не розварюються. Готую полуничне варення на зиму за цим рецептом 20 років — і завжди смачно

Рецепт приготування полуничного варення — перевірений часом. Зимній десерт смажать на пательні. Він виходить смачним, насиченим та з цілими, не розвареними ягодами. Читайте рецепт варення нижче.

Запечене сало — ідеальна страва до будь-якого застілля: як приготувати найсмачніший національний продукт

Запечене сало із запашними спеціями — царська страва до будь-якого застілля. "Один Факт" пропонуϵ до уваги читачів рецепт приготування найсмачнішого сала в духовці.

“Буде шестеро”: Лілія Ребрик натякнула на появу нових діточок і анонсувала гендер-паті на власній ділянці

Лілія Ребрик приголомшила шанувальників заявою про… чергове гендер-паті. Телеведуча розповіла, що через два місяці після народження доньки Аделіни в їх родині знов очікують на поповнення.