У якій воді замочувати квасолю, щоб вона розварилася швидше і зберегла корисні речовини: холодній чи теплій

Щоб квасоля добре розварилася — її перед приготуванням деякий час вимочують у воді. Якої температури повинна бути вода — холодною чи гарячою? "Один Факт" розповість про це нижче.

Щоб квасоля добре розварилася — її перед приготуванням деякий час вимочують у воді. Якої температури повинна бути вода — холодною чи гарячою? “Один Факт” розповість про це нижче.

Замочування сирої квасолі у воді перед відварюванням — розповсюджена практика, яку використовують чимало господинь. Звісно, ця процедура скорочуϵ час варіння бобової культури. Але тут ϵ важливий нюанс. І стосуϵться він температури води, в якій замочують квасолю.

За якими правилами треба замочувати квасолю?

Багато хто з господинь сперечаϵться з приводу того, в якій саме воді треба замочувати квасолю перед відварюванням — в холодній або ж гарячій. Обидва варіанти принесуть користь, але кожен з них — по-різному.

Замочування зерняток квасолі у холодній воді дозволяϵ зберегти в страві максимальну кількість вітамінів і корисних речовин. Якщо ж замочити квасолю в теплій воді — то саме цей спосіб скоротить процес її приготування.

Досвідчені господині радять замочувати квасолю на цілу добу або ж на ніч. Після цього вона звариться набагато швидше.

В якій воді краще замочити квасолю: холодній чи гарячій
В якій воді краще замочити квасолю: холодній чи гарячій

Якщо квасолю замочують в холодній воді, то її перед цим треба ретельно промити. Після цього бобову культуру викладають до глибокої каструлі і зверху заливають прохолодною водою. Зверніть увагу, що на одну склянку квасолі потрібно взяти мінімум 3 склянки холодної води (а іноді – й більше, щоб зернятка добре просочились рідиною).

Замочують квасолю або на 12, або на 24 години. Але через кожні 3 години варто міняти воду в каструлі, де замочена квасоля.

Квасолю краще замочити перед відварюванням на 12 або 24 години
Квасолю краще замочити перед відварюванням на 12 або 24 години

Замочування квасолі в теплій або гарячій воді стільки часу не потребуϵ. Спочатку зернятка квасолі заливають гарячою водою. В ній вимочувати довго її не потрібно. Можна поставити інгредіϵнт в каструлі на вогонь відразу і довести до кипіння. Квасоля повинна покипіти 2-3 хвилини. Після цього каструлю знімають з вогню, зверху накривають кришкою і залишають на 1 годину. За цей час квасоля добре розмʼякне в кипʼятку.

Нові статті

Схожі статті

Він не зміг бути з нею до кінця свого життя – як виглядає екс-дружина Миколи Тищенка, з якою були 7 років

Здавалося, що шлюб Миколи Тищенка та Алли Барановської сповнений любові і гармонії, але все це була лише ідеальна картинка - як виглядає колишня обраниця екс-телеведучого, яка народила йому сина.

Холостяк, як знають всі: 74-річний Михайло Поплавський не завжди був самотнім – хто були його жінки

Михайло Поплавський завидний холостяк, але так було не завжди - що відомо про бурхливе особисте життя співочого ректора, який двічі був одружений.

Маркетологи від Бога: в Україні продають щасливе ліжко для тих, хто й досі шукає діточок в капусті

Українські продавці виходять на новий рівень і створюють унікальні оголошення. Вони відразу привертають увагу своєю неабиякою креативністю. Наприклад ось це – про чарівне ліжко.

“Повільніше, пане господарю”: вчені розповіли власникам собак, як правильно спілкуватись із песиком

Нещодавно вчені оприлюднили результати дослідження, метою якого було дізнатись особливості комунікації людей та собак. Як же господарю спілкуватись із песиком, щоб він його розумів краще?