Профінансували пінгвінів, а замість них приплив інший: українські полярники показали неочікуваного гостя

Хто це фиркає біля станції "Академік Вернадський" в Антарктиді? Українські полярники показали, хто приплив до них у гості, щоб вполювати криля і розповіли, що тут вже розпочалась антарктична зима.

Українські полярники з “Академіка Вернадського” показали неочікуваного гостя, що завітав до їхнього острова із початком антарктичної зими. Пінгвіни, на дослідження яких уряд профінансував більш ніж 1 мільйонів гривень — вже пішли від околиць дослідницької станції.

Але деякі з тварин все ще залишаються тут. Наприклад — ось цей тюлень-крилеїд, який полював на їжу біля узбережжя острова, де мешкають дослідники з української станції “Академік Вернадський”.

Дослідники розповіли, що ці тюлені виловлюють здобич за допомогою спеціальних зубів. Вони облаштовані в порожнині рота у вигляді гребінців. Під час змикання вони утворюють свого роду фільтр для води та затримки крилю, яким ці тюлені харчуються.

Тюлень-крилеїд завітав до станції Академік Вернадський
Тюлень-крилеїд завітав до станції Академік Вернадський

Впізнати тюленя-крилеїда можна за подовженою мордочкою та фирканню. А ще тюлені-крилеїди завжди дуже вгодовані. Їх вага може сягати 300 кг, а довжина тіла складає 2-2.5 метри.

В районі станції “Академік Вернадський” крилеїди частіше за все зустрічаються влітку та восени. Вони плавають навколо острова в крижинах та полюють на криля.

Життя тюленів взагалі привʼязане до морського льоду. Часто тварини навіть плавають разом із ним. А ще ці милі тварини з великими очима віртуозно вистрибують на крижини. Щоправда, не завжди їм це вдається зробити з першого разу.

Тюлень-крилеїд — наймасовіший вид антарктичних тюленів. Деякі з дослідників відносять його до найчисельнішого з диких різновидів хижих тварин у світі. Загальна кількість тюленів-крилеїдів в світі налічується від 10 до 40 мільйонів.

Тюлень на початку антарктичної зими приплив до острова, де живуть українські дослідники
Тюлень на початку антарктичної зими приплив до острова, де живуть українські дослідники

Настільки велика кількість тюленів повʼязана із тим, що вони мають дуже багато їжі. До того ж, коли в минулому столітті відбулось масове знищення китів — кількість харчових конкурентів у тюленів зменшилася.

Нові статті

Схожі статті

Спогади з рідного Мукачева: Святослав Вакарчук у 49 років згадав дитинство і показався у візочку

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук поділився спогадами з рідного міста. Він показав архівну світлину зі свого дитинства, на якому позував у візочку ще зовсім малюком.

“Це особлива насолода”: багатодітна мама Лілія Ребрик показала перше досягнення 6-місячної доньки Аделіни

Ведуча Лілія Ребрик разом із родиною привітала молодшу доньку Аделіну з 6 місяцем народження. В цей святковий день знаменита мама повідомила, яким досягненням порадувала її малеча.

“Ненавиджу”. 36-річний Володимир Дантес підкорив Говерлу разом із Дашею Кацуріною: мріяли піти в похід

Співак Володимир Дантес заради своєї коханої Даші Кацуріної готовий на все - наприклад, підкорити разом із нею Говерлу. Як все пройшло - подробиці.

Невже вони знову разом? 40-річний Слава Дьомін показався разом із своєю екс-дружиною Ксенією (ФОТО)

Слава Дьомін тривалий час має статус холостяка, але нещодавно відомий ведучий показався разом із своєю колишньою дружиною - невже пара возз'єдналась?