Равлики і слимаки, які заповзають на присадибну ділянку — можуть повністю зіпсувати врожай, який висаджувався точно не для них. Багато хто з городників за сталою традицією ведуть боротьбу із цими шкідниками за допомогою солі.
Тут варто памʼятати, що сіль шкідлива не лише для равликів, але й для ґрунту. Якщо непрохані гості завітали на грядки у великій кількості — то й солі в ґрунт просочиться забагато. А це вже не є добре.
Щоб відвадити равликів від городу — краще скористатись більш екологічним та безпечним засобом. Мова йде про кавову гущу. Її просто розсипають між грядками або по периметру городу і… все. Однак варто не забувати й про те, що не всі городні культури будуть вдячні за підживлення у вигляді кавової гущі.
Лише деякі з рослин сприйматимуть її залюбки, як добриво. До них, зокрема, належить картопля, баклажани, гарбузи, томати, кабачки, диня, яблуня та кущі малини.
Кавова гуща робить ґрунт на ділянці більш кислим і це не подобається равликам зі слимаками. Тому шкідники швиденько відповзають від незатишного місця.
Ще один дієвий засіб боротьби з равликами на городі — приготування спеціальних пасток з напоїв, які цим шкідникам до вподоби. До них, зокрема, належать компот, кефір, пиво або ж розчин із додаванням меду. Ці смаколики розливають у пласкі блюдця або відрізані деньця пластикових пляшок, вкопаних у землю. Вже наступного ранку в ємностях буде ціла купа слимаків або равликів.
Шкірка дині — чудова приманка для непроханих гостей-равликів. Покладіть її ввечері на грядки, а на ранок — збирайте купу гостей та винесіть їх за межі городу. Шкідники сидітимуть під динною шкіркою.
А ще равлики зі слимаками не люблять терпких пахучих рослин, тому боротися із ними можна й за допомогою природних засобів. Наприклад, розсадіть в міжряддях цибулю, часник, розмарин або щавель. Їх різкий аромат точно змусить равликів триматись подалі від вашого городу.