Деякі дачниці навмисно засівають кропом весь город, а іншим навпаки – ця рослина заважає. Розповідаємо, чому ж кріп на присадибній ділянці – це скоріш добре, ніж погано.
Отже, кріп – це не просто запашна рослина, яку додають в перші страви, салати та зимову консервацію. Коли він росте на городі у великій кількості, то в великій мірі сприяє оздоровленню ґрунту на грядці. Також він здатний відганяти від культурних рослин різноманітних шкідників та хвороби.
Кріп насичує землю навколо себе мікроелементами та робить її більш рихлою. Висаджувати його краще між огірками, редискою, білокачанною капустою, помідорами або часником.
Водночас сусідство кропу з селерою або морквою – не дуже добре. Висаджувати їх поряд один з одним не варто.
Звичайний кріп, який росте майже на кожній присадибній ділянці – може добре оздоровити землю. Фахівці давно помітили, що саме кріп створює в товщі землі максимально сприятливе середовище для розвитку особливих бактерій, які переробляють залишки рослин на корисний азот.
Часто кріп використовують на ділянках в якості сидерату. Завдяки цій зелені можна отримати дійсно потужний врожай. Через кореневу систему кропу відбувається перерозподіл корисних речовин з товщі ґрунту. Рослина “дістає” їх з глибини та розподіляє по всій присадибній ділянці.
Фунгіцидні та інсектицидні властивості кропу роблять його чудовим захисником для культурних рослин. Зокрема, він стає на захист білокачанної капусти від метеликів білокрилки. Квітучі парасольки кропу також стають привабливими для вершників.
Щодо томатів, то їх сусідство з кропом забезпечить захист від фітофторозу.