Осінній посів моркви перед настанням зимових холодів має свої особливості. Дачниці з досвідом радять проводити посів морквяного насіння в той період, коли температура повітря на вулиці не підіймається вище 5 градусів тепла. Водночас стовпчики термометрів не повинні опускатися нижче позначки у 0 градусів.
Велике значення має і те, що саме росло на дачній ділянці до моркви. Найкращими попередниками для цього соковитого коренеплоду будуть помідори, картопля, часник, кабачки, цибуля. Слід зазначити, що морква не полюбляє ділянки, на яких до неї росли морква, петрушка та бобові культури.
Перед посівом насіння моркви варто правильно підготувати ґрунт. Для цього на ділянці формують борозенки глибиною 5-6 см. Потім можна закладати насіння моркви. Роблять це або вручну, або ж за допомогою сільськогосподарської сівалки.
Для посіву моркви обирають безвітряний день. Коли насіння буде вже закопане в землі – зверху місце посіву мульчують сумішшю торфу та перегною. Компоненти для приготування органічної суміші беруть в рівній кількості.
Далі місце посадки моркви гарно трамбують і зверху присипають ялинковими гілочками або ж опалим листям. Коли зима вступить у свої права та випаде сніг – його теж накидають на грядку з посіяною морквою.
В такій “шубі” ваша морква добре перезимує. Навесні, коли сніг повністю розтане – з грядки прибирають увесь шар мульчі. В подальшому за морквою доглядають так само, як і зазвичай.
Коренеплід сягне своєї зрілості на 2-3 тижні раніше. Морква виросте соковитою, солоденькою та не буде пошкоджена шкідниками, як при весняному посіві.
Спробуйте посіяти моркву восени і переконайтесь, що саме так потрібно робити завжди.