Рубрики: Садівництво
20.10.2024 11:35

Коли саджати озимий часник в 2024 році: сприятливі дні в жовтні за Місячним календарем – врожай буде міцним

Посадка озимого часнику в 2024 році у відповідності з порадами Місячного календаря допоможе отримати міцний та здоровий врожай. Ось які дні в жовтні найбільш сприятливі для цього.
Вікторія Бородіна

Посадка часнику на зиму 2024 буде вдалою та гарантовано забезпечить гарний, високий та міцний врожай, якщо прислухатись до порад Місячного календарю.

Взагалі посадка озимого часнику — важливий етап для кожного городника. Щоб досягнути найкращих результатів – потрібно враховувати погодні умови, а також інші фактори, які можуть вплинути на розвиток культури. Зокрема, мають значення фази Місяця та родючість ґрунту.

Сприятливі дні для посадки озимого часнику в жовтні 2024 року

Досвідчені городники кажуть – для того, щоб вирощування озимого часнику було максимально успішним, необхідно провести посадку за 30-40 днів до настання стабільних морозів. Часник за цей період встигне вкоренитися та добре перезимує в землі. Наприклад, в центральних областях України озимий часник висаджують в останній декаді жовтня.

Коли садити часник в жовтні 2024 року: сприятливі дати

Сприятливі дні для посадки часнику в жовтні 2024 року

Згідно із Місячним календарем висаджувати озимий часник варто на спадаючий місяць. В такому випадку коренеплоди будуть розвиватися набагато краще.

В третій декаді жовтня 2024 року такими днями є:

22, 23 і 24 жовтня – коли спадаючий місяць знаходиться в знаку зодіаку Рак. Сузірʼя Раку славиться своєю родючістю та чудово підходить для посадки часнику на зиму.

Також можна висаджувати часник в ґрунт 29 та 30 жовтня. В ці два дні спадаючий Місяць знаходиться в сузірʼї Терезів.

Сприятливі дні для посадки озимого часнику в жовтні 2024 року

То ж, якщо у вас є можливість використати ці дні для проведення городніх робіт – обовʼязково скористайтесь нею. І тоді в наступному сезоні ви отримаєте гарний та міцний врожай крупного часнику.

До речі, щоб часник вродив в наступному році добрим – слід правильно підготувати ділянку під нього. Такі роботи проводять за 14 днів до висадки озимого часнику в ґрунт. В землю вносять органічні та мінеральні добрива. Під час перекопки землі під лопату вносять деревний попіл, перепрілий компост та суперфосфат. Кількість суперфосфату: 30-40 грамів на 1 м2. Завдяки таким добривам часник накопичить в собі поживні речовини, які знадобляться йому для зимівлі.

Поділитись