У вівторок, 28 листопада, українська церква вшановує пам'ять святого Стефана. Йде 332 день року, а до новорічних свят лишається 33 дні. Іменини в Сергіїв, Костянтина та інших.
У 28-й день листопада віряни православної української церкви вшановують пам’ять мученика Стефана Нового, а іменини за церковним календарем святкують Олексій, Іван, Костянтин, Григорій, Микола, Петро, Павло, Сергій, Тимофій, Степан, Ганна, Андрій.
Мученик Стефан Новий був родом з Константинополя. Він народився у 715 році та виховувався у християнській родині. У батьків Стефана окрім нього було ще 2 старших донечки, але вони дуже хотіли хлопчика. В молитві батьки постійно звертались до Бога і благали про народження сина.
Одразу після народження мама Стефана принесла його у Влахернський храм і похрестила.
У віці 16-ти років Стефан був відданий на послух блаженному Іоанну, який мешкав на горі святого Авксентія. Понад 15 років поспіль хлопець навчався в Іоанна чернечій молитві, а потім став подвижником і приймав до себе ченців, що бажали навчитися чеснотного життя.
Згодом Стефан стає ігуменом в новому монастирі. Його діяльність не подобалася імператору Константину Копроніму і той наказав розорити монастир святого, а його самого – заключити у в’язницю. Стефана намагались переконати в тому, що боротьба з іконами – це доброчинна справа. Але він з цим був не згодний.
За непокору імператор наказав вигнати святого Стефана з міста та оселити його на острові посеред Мармурового моря. Святий оселився там у печері і продовжив читати молитви з проповідями для місцевих мешканців. Про це дізнався імператор і видав наказ – стратити неслухняного християнина.
Стефан самостійно вийшов назустріч воїнам, що прийшли за ним. Святого піддали тортурам, волочили по вулицях міста, а потім – скинули в яму. Вже наступного дня за ці діяння містечко, де правив імператор – наздогнала величезна буря, а столицю вкрив густий морок.
У вівторок, 28 листопада, за народним календарем відзначають Степани Зимові. Цього дня до осель часто прилітають сойки — щоб поласувати смачною їжею. Цих птахів вважають покровительками новонароджених дітлахів. Батьки маленької дитини вірили — якщо сойка завітала до будинку 28 листопада, то їх немовля обов’язково буде щасливим, успішним та добрим.
В цей день варто спостерігати за навколишнім середовищем, щоб спрогнозувати погоду на найближче майбутнє.
Вважалося, що цього дня не можна позичати гроші сусідам та знайомим, бо від оселі та її господарів може відвернутися щастя. Також ввечері намагались не прибирати в будинку – в давнину вважали, що це призведе до того, що Різдво прийдеться святкувати з нечистою силою. А ще вірили, що розсудливість та стримування емоцій 28 листопада допоможуть зберегти спокій та затишок в оселі.
Головний талісман дня для тих, хто народився 28 листопада – бірюза, яку ще називають камінчиком щастя. В залежності від умов, що створені навколо — бірюза може змінювати свій колір. Цей камінь підійде для сміливих, сильних духом та рішучих людей. Він принесе своєму володарю матеріальне благополуччя та вдачу.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень