Рубрики: Лайфхаки
06.12.2023 22:03

Обережно, бурульки! Як вберегтися від падіння снігу та бурульок з дахів: незвичайні способи і методи

Зима у нас зазвичай дуже нестабільна – то мороз, то відлига. Звісно, це спричинює появу бурульок, які здатні відриватися й пікірувати вниз. Розберімося, як уникнути подібного зіткнення.
Анна Цегельник

Температурні гойдалки сприяють утворенню крижаних брил на виступах будинків, дахах, великих деревах. Тож дуже уважно ставтеся до вибору місця для паркування автівки. Якщо є загроза падіння снігу чи льоду, в жодному разі не залишайте машину в такому небезпечному місці.

Та й самим, коли покинули транспортний засіб, слід бути дуже уважними й дивитися не лише під ноги, але й підіймати голову догори. Подивіться, чи немає загрози прильоту льодяного наросту з будинку чи високого дерева. Добре, якщо взимку є можливість простувати вулицею, віддалившись від будь-яких споруд на 3-5 м. Тільки такий маршрут можна вважати безпечним.

Як убезпечитися від бурульок

Окрім зору підключайте ще й слух. Щойно почуєте підозрілий шурхіт, знайте – задирати голову вже пізно. Зупинятися на місці чи бігти вперед теж не варто. Краще притиснутися до стіни будівлі якнайближче. Таким чином є шанс врятуватися завдяки піддашку.

Гуляти вулицею з дитиною у місцях звисання бурульок – погана ідея. Навіть якщо ви не бачите льодяних наростів, з даху може впасти лавиною купа снігу й покалічити, а то й призвести до незворотного. Тож обирайте для перебування на свіжому повітрі з малечею відкриті ділянки.

Як убезпечитися від бурульок

Трапляється, що біля будинків, в яких є загроза осипання льоду чи снігу, встановлюють огородження. Зазвичай, обтягують небезпечне місце стрічкою. Не треба заходити за межі цих обмежень. Краще зробити крюк і обійти небезпеку, аніж втрапити у халепу з сумними наслідками.

Якщо побачили бурульки на будівлі, звертайтеся до балансоутримувача будинку з вимогою позбавитися від небезпечних льодяних брил. Бережіть себе!

Поділитись
Мітки: дахсніг