Ситуація із масштабним збоєм "Kyivstar" застала його абонентів зненацька. В цій публікації розповімо, що треба зробити, аби відключення Інтернету і зв'язку не залишило вас поза зоною досяжності.
Уявити сучасне життя без мобільного зв’язку практично неможливо. Але іноді навіть не встигаєш уявити, як катастрофа трапляється і в одну мить мільйони абонентів залишаються без можливості спілкування, доступу до Інтернету та інших благ цивілізації. Ось як, наприклад, це сталося 12 грудня з мобільним оператором “Kyivstar”, який став мішенню для хакерів.
Тож як залишатись на зв’язку, коли мобільний оператор не працює? Ось декілька порад про всяк випадок. Скористайтесь ними, щоб при наступних спробах хакерів щось зламати ви були у всеозброєнні.
Якщо ваш мобільний оператор перестав працювати — спробуйте підключитися до національного роумінгу. Для цього виконайте наступні дії:
Якщо підключитися до зв’язку не виходить — вставте в телефон sim-картку іншого оператора або придбайте собі eSIM (віртуальну картку). Але візьміть до уваги, що для її налаштування потрібен доступ до Інтернету.
На випадок проблем зі зв’язком встановіть на свій смартфон offline-додатки з мапами (Google Maps, Apple Maps, Mapy.cz, застосунки-рації Walkie-Talkie, Two-Way, Walkie-Talkie Communication та спеціальний сервіс Easyway для відслідковування маршрутів громадського транспорту). Також вам можуть згодитися месенджери, що працюють офлайн (Briar та Bridgefy).
І наостанок — корисна порада, як завантажити офлайн-мапу в Google Maps. Для цього:
Намагайтесь заздалегідь обговорювати варіанти дій на випадок зникнення зв’язку разом зі своїми родичами, знайомими, друзями, колегами по роботі. Допоможіть сусідам, які цього потребують — надайте їм пароль від свого Wi-Fi, запропонуйте скористатись телефоном для дзвінків (якщо в них немає зв’язку), навідайтесь до сусідів похилого віку.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень