Навіщо треба просіювати борошно
Всі кондитери в один голос скажуть, що просівати борошно слід обов’язково. Справа зовсім не в чистоті. Є інші аргументи за просіювання. Звісно, наші прабабусі просівали борошно, оскільки в ньому могли міститися окремі зернятка чи їх частинки.
Зараз у магазині ми купуємо абсолютно чисте й подрібнене за вищим ґатунком борошно. Але просіювати його все одно потрібно, адже в процесі провіювання воно набирається киснем. І випічка після цього стає пухкіша й смачніша.
Отже, якщо ви таки просієте борошно, то:
Якщо працюєте з цілозерновим борошном, усе одно просіюйте його. Бо якщо проігноруєте цей важливий момент, отримаєте тісто, що погано піднялося та погано пропеклося.
Якщо у рецепті окрім борошна вказані інші сухі компоненти, наприклад, сода, розпушувач, какао, сіль, то спочатку змішайте їх із борошном, а потім просійте отриману суміш. Якщо готуєте бісквіт, то взагалі просівайте двічі.
Найпростіше зробити це за допомогою сита. З якого матеріалу воно зроблене – зі сталі, пластика, волосіння – неважливо. Головне, щоб діаметр був 20 см. У продажу зараз можна зустріти кружки-сита. Ними теж можна користуватися.
Насипте борошно в сито й, струшуючи з боку в бік, просійте суху суміш у миску. Можна ще постукати по бортику, щоб усе просипалося крізь отвори вниз. За відсутності сита можете скористатися марлею, друшляком або перемішуйте вінчиком у мисці протягом 3 хвилин.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень