Середа, 15 листопада, за церковним календарем – свято Паїсія Величковського. Йде 319-й день року, а до новорічних свят залишається трохи більше місяця: 46 днів. Традиції, Іменини і прикмети
15 листопада за новим стилем православні християни шанують пам’ять Паїсія Величковського. Цей святий народився в 1722 році у Полтаві, пропагував аскетичний спосіб життя. Серед народу його називали православним старцем. З самого дитинства Паїсія виховували у християнській вірі, адже його батько працював протопопом в Успенському соборі.
До 1738 року хлопчик проходив навчання у Києві, але потім вирішив кинути освітні науки заради того, щоб поглибитися у вивчення київських монастирів. В 1739 році Паїсій приймає чернецтво та оселяється в Любецькому монастирі, де стає послушником. Невдовзі Паїсій свариться з ігуменом цього монастирю і залишає християнський заклад. Шлях святого лежить до Чорнобиля. В 1742 році Паїсій перебирається до Молдови, і починає жити в Тройстенському монастирі. Нарешті, він направляється до Афону, де висвячується в старці.
На 15 листопада існує чимало народних прикмет і повір’їв. Сьогодні дивляться на погоду та по ній прогнозують майбутні врожаї і погодні умови на найближчий час.
За новим церковним календарем 15 листопада починається Різдвяний піст. Народ називає його ще Пилипівкою. Постування для православних християн — це спосіб підготувати своє тіло та дух до Різдва Христового. Тривалість Різдвяного Посту: 40 днів. Для кожного християнина цей час дуже важливий, а церква радить використовувати його не тільки для очищення тіла, а й заради турботи про душу. Протягом всього Різдвяного посту необхідно щоденно молитися. Адже молитва наближає нас до Бога.
15 листопада – перший день Різдвяного посту за новим церковним стилем. Відсьогодні забороняється їсти молочні продукти, яйця та м’ясо — до самого Різдва, яке відзначають цього року 25 грудня.
В цей день не варто відмовляти у допомозі тим, хто її потребує. Також в перший день Великого Посту не влаштовують гучні гуляння і святкування.
Іменини 15 листопада святкують Григорій, Варвара, Евстахій, Дмитро, Гурій, Іван, Маркел, Матвій, Паїсій, Микола, Микита, Степан, Петро, Хома, Пилип.
Люди, що народилися сьогодні, мають свій талісман — камінь обсидіан. Це камінчик вулканічного походження, який ще називають вулканічним склом. Він має гострі краї і був відомий людям ще за часів палеоліту. З обсидіану часто виготовляли захисні амулети.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень