Українська красуня білка вітає мешканців та гостей столиці
Шурхіт осіннього листя під ногами, небо таке сіре від дощових хмар, ось-ось розпочнеться злива, так кого із українців злякає дощ. Чи то здається, чи так є насправді, але оптимізм українців дійсно вражає. Відкриваємо яскраві парасольки, відправляємось на прогулянку осіннім Києвом.
Що подивитися? Де погуляти в українській столиці в листопаді? Одинадцять фактів про мальовничій Київ – читай на сторінках нашого видання, яке працює для вас.
Білка – це не просто символ багатьох українських міст, це дика тваринка, яка живе поруч із людьми, тому стала умовно ручною. Це зовсім не означає, що паркову або лісну білку потрібно чіпати руками, але милуватися білками та годувати – улюблена приємність місцевих. Зустріти білок можна в таких місцях: ботанічний сад ім. Фоміна, ботанічний сад ім. Гришка – так, в столиці два ботанічних садах, кияни іх умовно ділять на старий та новий. Ще багато білок на Володимирській гірці, парку Партизанської Слави, Маріїнському парк, Голосіївському парку, парку КПІ, Перемоги, ВДНГ – останні локації безкоштовні. Гуляйте, годуйте?
Часто у киян та гостей столиці виникає логічне питання, який смаколик краще всього давати білкам?
Те, що вони їдять в природі, сирі горіхи, але ті, які зростають на українській землі, бо біологи стверджують, що шлунки лісних красунь звикли саме для місцевих продуктів.
Ці тваринки грають важливу роль у природі. Є один цікавий план про те, що їх погана пам’ять виконує надважливу роль. Білки ховають горіхи в землю (не в дупла), а потім забувають, куди сховали. Деякі хованки тваринка знаходить – це і є зимові запаси, а деякі так і залишаються під землею, з часом проростають. Виходить, що білка ховала горіх, а посадила дерево.
Деякі люди годують білок з руки, але лікарі не радять це робити. Ця тваринка не є злою від природи, але бувають випадки, коли білка злякалася, та вкусила годувальника. Не будемо лякати інтернетними “лякалками”: якщо укусила білка – відразу зверніться до лікаря.
Лиси, зайці, олені та косулі – їх часто можна побачити біля української столиці. І, звісно, кабани. Хоча деякі кабанчики мігрували ближче до кордонів України, біля Києва їх теж багато, тому не радимо гуляти по лісам вільно.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень