Вуличні та домашні коти мають різну тривалість життя. Для котів та кішок вона залежить від різних факторів. Розповідаємо про кошачій вік та його особливості детальніше.
В домашніх та вуличних котиків тривалість життя відрізняється. Якщо пухнастий улюбленець живе в домашніх умовах, то його вік залежить від таких критеріїв, як порода, умови та спадковість.
Домашні котики та кішки живуть довше в порівнянні зі своїми вуличними родичами. середній вік домашнього кота становить приблизно 15 років. Але це – умовна цифра. Адже домашній пухнастик може прожити і 8 років, і всі 25.
Тривалість життя домашнього котика залежить від його породи. Частіше за все безпородні коти та кішки живуть довше за своїх породистих родичів.
Головна причина тут у тому, що породисті тварини під час неправильної селекції можуть хворіти на спадкові захворювання. Тому перш ніж взяти породисте кошеня додому – бажано вивчити його родовід та дізнатись, скільки жили предки маленького котика.
Які породи котів живуть довше за інших?
Лише безпородні коти можуть похвалитись відмінним здоровʼям та довгими роками життя. Водночас, серед породистих котиків також є справжні довгожителі. До них належать:
Вуличні коти живуть менше за домашніх. Їх середній вік становить 5-7 років
Справа в тому, що на вулиці котиків очікують різноманітні інфекційні захворювання, паразити та травми.
До речі, найстаріша кішка в світі змогла прожити 43 роки. Пухнаста мешканка Великої Британії на імʼя Люсі народилась ще в 1972 році, а померла в 2015 році.
За роки життя вона встигла змінити двох господарів. До глибокої старості Люсі була активною кішкою та до останнього ловила мишей та щурів.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень