Оновлений законопроект про мобілізацію вже на розгляді у Верховній Раді. Розповідаємо, хто може відправитись на фронт, на кого чекають великі штрафи і до яких ще обмежень готуватись українцям.
Законопроект Кабміну України про мобілізацію вже знаходиться на розгляді. Згідно з опублікованим текстом, майбутні зміни торкнуться як чоловіків, так і жінок. Оминути офіційної постанови на облік в територіальному центрі комплектування (ТЦК) не вдасться навіть тим, хто виїхав за кордон. Розповідаємо детальніше — чого чекати українцям в найближчому майбутньому.
Згідно з оновленим законопроектом, мінімальний вік призову буде складати 25 років (а не 27, як раніше).
Військовослужбовці, що повернулись з полону, отримають відпустку строком на 90 днів. Грошове забезпечення від держави для них повністю зберігається.
Кожен громадянин України призовного віку повинен протягом 60 діб після оголошення мобілізації або ж на протязі 20 діб з дати її продовження завітати до ТЦК для уточнення даних — незалежно від того, чи отримав повістку, чи ні.
До поважних причин неприбуття віднесли хворобу особи, смерть близького родича або ж близьких родичів дружини, стихійні перешкоди.
Оновлений законопроект передбачає посилення відповідальності за його порушення. Якщо особа призовного віку не звернулась до військкомату вчасно — до неї будуть застосовані тимчасові заходи. Порушника вносять до реєстру боржників і накладають на нього наступні обмеження:
Тимчасові заходи скасовуються тільки після повідомлення від керівника ТЦК.
Додатково Кабмін планує посилити відповідальність за порушення правил і законодавчих норм щодо мобілізації. Згідно з ним чоловіків очікують штрафи від 34 до 85 тисяч гривень, а в особливий період їх розмір збільшується до 153-204 тисяч гривень. Якщо особа призовного віку відмовляється проходити ВЛК — їй загрожує від 3 до 5 років позбавлення волі.
Усі українські чоловіки, що перебувають на військовому обліку, на протязі 30 днів зобов’язані надати дані про адресу свого проживання, електрону пошту і номер мобільного телефону, а також інші дані, необхідні для військового обліку. Зробити це можна самостійно, прибувши до ТЦК по місту своєї реєстрації.
В період мобілізації усі українські громадяни віком від 18-60 років зобов’язані за першою вимогою надавати документи військового обліку в ТЦК.
Призовник повинен самостійно реєструватись в особистому кабінеті, проходити медичний огляд, прибувати до ТЦК в строки, що зазначені в порядку денному і за попереднім викликом.
Оновлений законопроект про мобілізацію встановлює відстрочку для наступних категорій громадян:
Сповіщення та забезпечення прибуття громадян на збірні пункти відтепер є повноваженням місцевої держадміністрації.
Виклик до ТЦК може надійти чоловікові і електронному кабінеті призовника, військовозобов’язаного або резервіста. Також його можуть направити на електронну пошту.
Оминути мобілізацію не вдасться навіть чоловікам, що зараз знаходяться за кордоном. Щоб змусити їх стати на офіційний військовий облік — в оновленому законопроекті про мобілізацію передбачено норму, згідно з якою українці призовного віку за кордоном не зможуть отримувати консульські послуги без пред’явлення документів військового обліку. Також їм буде недоступна послуга з оформлення закордонного паспорту чи продовження його дії.
Наш сайт використовує cookies для персоналізації рекламних оголошень