Будяк під хвостиком
Помітила, що моя кішечка Аліса, вмиваючись, надто багато уваги приділяє хвосту, неначе їй там щось муляє. Одягла окуляри, придивилася пильніше – ой, лишенько! – у тварини вже проріс будяк. Обережно по шматочку вилучила зелений паросток, а сама пригадала, як у дитинстві дідусь розповідав таку історію.
Вишня у носі
Дідусь працював водієм, і якось його послали в одне з сіл на поміч колгоспу з перевезення врожаю. Там він познайомився з однією родиною, в якої раптово захворіла донечка. Дитина просто не могла дихати. Батьки були в розпачі. Мій дідусь відвіз їх у лікарню до обласного центру.
Коли хвору оглянули лікарі, то за голову схопилися – у дівчинки в носі застрягла вишнева кісточка, яка набубнявіла в теплі й вже мала намір пустити росточок. Вона перекрила ніздрю, і дитина стала задихатися.
Часник у вусі
А цей випадок стався значно пізніше з моєю бабусею. Вона на старості років стала недочувати. Якось вичитала в медичній газеті, що для поліпшення слуху слід запхнути у слуховий прохід зубчик часнику. Вона так і зробила. Запхнути запхнула, а витягти не змогла. То так і залишила. А згодом і забула про той часник у вусі.
Минув якийсь час, і в літньої жінки почалися сильні головні болі. Вона просто криком кричала. Мама викликала швидку, та медики не змогли поставити діагноз, тому відвезли стареньку до лікарні.
І лише коли бабусю оглянув лор, то спочатку засміявся, а потім почав вичитувати. Виявляється, часничина у вусі пригрілася й почала рости. А оскільки рослині було затісно у слуховому проході, вона тиснула на вухо. Звідси і з’явилися головні болі.