Джейн Сюе вирішила відправити свою собаку на прізвисько ОК на перший день роботи в середині вересня. Цей крок був для неї схожим на те, як батьки проводжають своїх дітей до школи. Сюе прагнула, щоб її собака мала можливість отримати нові враження, адже вона та її партнер зазвичай бувають вдома лише на вихідних.
Для неї відправлення ОК до кафе стало ідеальним рішенням. Собака могла б гратися з іншими тваринами, а також уникнути самотності. Кафе для домашніх тварин в Китаї стало процвітаючим бізнесом, де відвідувачі мають можливість спілкуватися з тваринами, що вільно бродять по закладу.
Це дозволяє власникам кафе підвищувати ціни за унікальний досвід, адже клієнти, які відвідують кав’ярні для котів і собак, зазвичай сплачують за вхід від 30 до 60 юанів, що еквівалентно приблизно 4-8,5 доларів США. Або ж вони просто замовляють щось, наприклад, чашку кави.
ОК оточена чотирилапими друзями по іграх, робота собаки в кафе допомагає Сюе та її партнеру зекономити гроші. Якщо вони залишають тварину вдома, їм доводиться цілий день використовувати кондиціонер, що є витратним. Її ідея може здаватися незвичною, проте в Китаї це стає все більш популярним явищем.
Цю тенденцію називають “Zhengmaotiaoqian”, що означає “заробити гроші на закуски”. Тобто домашні тварини насправді працюють, виконуючи обов’язки в кафе – як на неповний, так і на повний робочий день. Після роботи вони повертаються додому до своїх господарів на ніч, так само, як це роблять люди. Власник кафе спостерігає за собакою, щоб впевнитися, що вона добре взаємодіє з відвідувачами та гармонійно спілкується з іншими собаками, перш ніж прийняти її на роботу.
Таким чином, зараз все більше людей в Китаї віддають котів і собак на роботу. Станом на 2023 рік у країні існувало понад 4000 компаній, пов’язаних із котячими кафе, що свідчить про зростаючу популярність цього формату бізнесу.