У середу, 22 листопада — віряни православної української церкви згадують святителя Прокопія Читця. Якщо вірити церковним переказам — цей святий почав свій життєвий шлях у Єрусалимі та читав проповіді в Кесарійській церкві.
Прокопій займався перекладами текстів на сирійську мову, та давав вірянам роз’яснення щодо Святого Письма. Серед народу Святитель Прокопій Читець прославився тим, що мав дар зцілення та лікував хворих. Палестинський намісник наказав схопити святителя. Прокопія катували, піддавали тортурам та наказували схилити голову перед язичницькими Богами. Але Прокопій це відмовився робити і тому його стратили, відтявши голову.
Головні заборони цього дня
На середу, 22 листопада, діє декілька заборон:
- сьогодні краще не лаятися і стримувати негативні прояви емоцій;
- не треба цього дня брати в борг гроші чи позичати;
- в далеку дорогу сьогодні не вирушайте, залишайтесь вдома і проведіть цей день разом з близькими людьми і родиною.
Народні традиції і прикмети на 22 листопада
У наших предків існувало багато прикмет і традицій на 22 листопада. Ось деякі з них:
- сова сильно кричить — це до похолодання;
- хмаринки збігаються в купу – скоро слід очікувати на негоду;
- небо над лісом стало синім – невдовзі настане тепло;
- домашні птахи замовчали — це до скорої хурделиці;
- галки та ворони збираються у великі зграї і кружляють над деревами — зовсім скоро піде великий сніг;
- вовки підходять до самісіньких будинків — протягом наступної зими слід очікувати сильних морозів, а весна настане пізно;
- тепла погода 22 листопада – зимою буде багато снігу, та вона пробуде довго;
- вранці ворони повсідались на верхівки дерев — зовсім скоро прийде хурделиця та сильні морози.
Раніше існувала традиція — на 22-й день листопада встановлювати на снігових дорогах великі жердини, що виконували функцію дорожніх знаків. Ці жердини залишались на узбіччях доріг до самої весни – поки не зійде сніг. Дорогу ж крізь снігові намети зазвичай прокладали усім селом, а після цієї роботи обов’язково проводили свята з іграми і різноманітними смаколиками.
Іменини. Як назвати дитину, що народилася в 22-й день листопада?
В середу, 22 листопада, іменини святкують Опанас, Олексій, Архип, Василь, Володимир, Валерія, Федір, Тадей, Павло, Петро, Михайло, Максим, Ілля, Іван, Герасим.
Талісман для людей, що народились 22 листопада — камінь гагат. Цей мінерал є різновидом стародавнього кам’яного вугілля, яке було відоме ще в стародавній Індії та давньому Єгипті. В Середньовіччі гагат користувався популярністю на території Європи. З давніх часів мінерал використовували для проведення різноманітних магічних ритуалів. З камінчика робили амулети для захисту від нечистих сил.