В п’ятницю, 1 грудня в православному світі відзначають день святого Наума — за новим стилем. Пророк Наум був одним з дванадцяти малих пророків з Біблії.
Ще в цей день за церковним календарем святкують іменини Наум, Дмитро, Порфирій, Антон, Анастасія та Філарет.
Святий Наум жив у VII столітті до нашої ери. Ще за свого життя він став автором власної книги.
Народився Наум в північному Ізраілі, в дорослому житті багато займався проповідництвом. Якщо вірити церковним переказам — життя святителя Наума прийшлося на період між 727 та 698 роком до нашої ери.
В той період у керма влади стояв цар Єзекія. В той же час відбулось руйнування царства Ізраілєвого. Святий Наум написав книгу, в який детально виклав ті політичні і моральні події, які будуть впливати на Ізраїль. А ще — передбачив його падіння.
Помер Наум, коли йому виповнилося 45 років. Поховали його в рідному містечку.
Традиції дня 1 грудня
В день святого Наума наші далекі предки вірили, що сьогодні варто дослухатись до порад мудрих людей, бо вони будуть дуже слушними. Батьки школярів звертались до святого Наума у молитві, щоб той допоміг їх дитині добре вчитися.
Цього дня краще не їсти під час читання, бо можна “розум з’їсти”. А ще після підписання важливих документів краще не дивитись у дзеркало — бо після цього всі домовленості з партнерами можуть бути анульованими.
На 1 грудня в народі існує декілька прикмет, за якими можна передбачати погоду:
- багато снігу – навесні повінь буде;
- собаки десь далеко гавкають — скоро можна чекати на великий снігопад і хурделицю;
- північний вітер завиває – невдовзі прийдуть сильні морози;
- зірки в нічному небі переливаються тьмяним світлом — скоро повіє віхола.