Яке церковне свято 24 грудня
Святий вечір – це, буквально, урочиста вечеря перед святом народження Христа, що ми називаємо Різдвом. За давніми традиціями, що українці дотримуються століттями, у Святвечір на столі мають стояти 12 пісних страв, головною з яких є кутя. Зазвичай на столі поряд з кутею стоять борщ, голубці, риба, грибні страви, вареники та узвар – компот із сухофруктів. Рецепти всіх цих страв та багатьох інших пісних частувань ви зможете знайти на сайті Один Факт.
Народні прикмети 24 грудня
- Якщо в цей день випав сніг – варто очікувати на добрі новини;
- ясна погода 24 грудня віщує багатий урожай влітку;
- якщо в цей день ви застали заметіль – бджоли дадуть багато меду наступного року;
- погода без хмар – восени буде багато грибів;
- відлига пророкує поганий урожай наступного року;
- зоряне небо на Святвечір указує на те, що поля плідно вродять.
Що не можна робити на Святвечір, 24 грудня
Наші предки старалися не їсти до сходу першої зорі, вийнятки були лише для дітей, вагітних, літніх або хворих людей. Також вважалося поганою прикметою зустрічати Святий Вечір, одягнувшись у чорне. В цей день, як і будь-який інщий день посту, заборонено лаятися, лихословити та піддаватися спокусам. У цей день також заборонені будь-які хатні справи, окрім готування страв на вечерю.
Традиції на Святвечір, 24 грудня
Як тільки на вечірньому небі замайорить перша зірка – вся родина має зібратися за столом, на якому вже виставлені 12 пісних страв. Розпочиналася вечеря завжди з куті – починаючи з найстаршого члена родини, всі з’їдають хоча б по ложці куті, поминаючи предків. Закінчують Святий Вечір також споживанням куті.