Яке церковне свято 30 грудня і чому сьогодні краще не мати справ з грошима: стародавні традиції, іменини

В суботу, 30 грудня — йде 364 день року. До новорічних свят лишається один день. Яке церковне свято сьогодні відзначають християни, які давні традиції і прикмети існують на цей день. Розповідаємо.

В суботу, 30 грудня, віряни християнської православної церкви моляться Онисії Солунській, а ще — згадують у молитві священномученика Зотика. Іменини цього дня святкують Данило, Лев, Антон, Макар, Тимон, Федора, Ярина, Феодосія, Ірина, Марія, Онисія. Талісман для людей, що народились в цей день – камінь амазоніт. Цей мінерал вважають уособленням спокійної енергії та стабільності. Також амазоніт вважають жіночим камінчиком, що приносить в оселю особисте щастя.

Онисія Солунська, пам’ять якої вшановують 30 грудня, жила в III столітті. Для того часу ця дівчина змогла отримати досить гарну освіту. Онисія народилася в заможній родині, але своїми багатствами ніколи не пишалася. Навпаки, її завжди приваблювало благочестиве і смиренне життя.

Коли батько Онисії помер – вона роздала все його майно, що дісталось у спадок – біднякам. Сама ж після цього почала проживати сподвижницьке життя. Після того, як імператором став Максиміліан, за його наказом почались масові переслідування християн. Онисію схопили та вкинули до в’язниці. Спочатку дівчину довго мучили, а потім – стратили мечем.

Традиції 30 грудня 2023 року
Традиції 30 грудня 2023 року

Священномученик Зотик — ще один святий, пам’ять якого вшановують цього дня. При житті він був служителем святого Костянтина Великого. Після того, як імператор переніс столицю з Риму до Константинополя — Зотик теж туди переїхав. Він відмовився від світських почестей, перестав вести мирське життя, пішов у священики.

Зотик побудував окремий притулок для сиріт і безпритульних людей. Саме там священномученик приймав і тих людей, яких намагалися вбити за те, що вони хворіють на проказу.

Після того, як на імператорський престол зійшов син імператора Костянтина – Зотик був ним звинувачений в крадіжці коштовностей. Зотик продемонстрував свій притулок цареві і сказав, що гроші витратив на благочестиве діло. Розлючений цар наказав прив’язати Зотика до двох віслюків. Тварини розірвали мученика на шматки. На місці смерті цього святого в подальшому з’явилося джерело чистої води.

В передостанній день року наші предки намагались відмовитись від рукоділля, шиття і в’язання. Вони вірили в те, що це може принести нещастя. Також цього дня намагались взагалі не торкатись грошей, бо вважалось, що проблеми з фінансами будуть.

Головні прикмети на 30 грудня:

Прикмети на 30 грудня 2023 року
Прикмети на 30 грудня 2023 року
  • погода сонячна – буде потепління;
  • вітер дмухає з півдня – наступний рік буде врожайним, а літо – теплим;
  • горобці голосно цвірінькають — невдовзі буде відлига;
  • зірок на небі немає – погода скоро зміниться і стане гіршою;
  • вітер дме із заходу – в річках буде багато риби;
  • сніг пішов – наступне літо буде прохолодним та дощовим.

30 грудня прийнято молитись священномученикам, які є покровителями цього дня.

 

Нові статті

Схожі статті

Таємне кохання Дана Балана і Тіни Кароль за лаштунками: що сталося насправді та чи продовжуються стосунки

Незважаючи на те, що Дан Балан і Тіна Кароль ніколи не підтверджували свої стосунки, їхня близькість на публіці змусила багатьох шанувальників повірити, що між ними є роман.

Китайський гороскоп на 14 квітня 2024 року для Собаки, Півня і Свині: нові можливості та повороти долі

Китайський гороскоп для Собаки, Півня та Свині на 14 квітня 2024 року обіцяє, що ви можете досягти своїх цілей, якщо будете наполегливими та оптимістичними. Вірте в себе і йдіть до своїх мрій!

29-річна переможниця шоу “Холостяк-11” Анна Богдан після розставання із Заливако знайшла нового кавалера

Переможниця проекту "Холостяк-11" Анна Богдан не змогла зберегти відносини з Михайлом Заливако. Втім, зараз в красуні, схоже, зʼявився новий залицяльник. "Один Факт" покаже його вам прямо зараз.

Напряму: в які країни українці можуть поїхати на потязі без пересадок у 2024 році – повний список

Подорожі з України зараз — дуже складна справа. Втім, "Укрзалізниця" пропонуϵ українцям декілька прямих маршрутів 2024 на потягу без пересадок. Повний список "Один Факт" наводить нижче.