Коли Водохреще у 2024 році: точна дата, традиції і сильна молитва, яку потрібно прочитати християнам

Водохреще або Хрещення Господнє - християнське свято, яке в 2024-му році українці вперше відзначать в іншу дату. Розповідаємо, коли святкувати Водохреще цьогоріч і яку сильну молитву треба почитати.

Вже в цьому, 2024 році українці будуть святкувати Водохреще за новим стилем. Якщо раніше це церковне свято відзначали 19 січня, то зараз дата святкування змістилася відповідно до новоюліанського стилю. Відтепер це свято припадає на 6 січня. Тож через шість днів після Нового року християнам потрібно посвятити воду в церкві.

Коли та за якими традиціями святкують Водохреще у 2024 році
Коли та за якими традиціями святкують Водохреще у 2024 році

Водохреще — одне із головних християнських свят у церковному календарі. Воно символізує Хрещення Господа нашого Іісуса Христа на Йордані. В церковних традиціях цю подію називають найважливішою. В день Водохреща в церквах проводять обряди та служби. Наприклад, священнослужителі освячують воду, занурюючи в неї хрест. Вважають, що після цього обряду вода набуває особливої духовної сили, стаючи святою.

В церковних переказах сказано, що у віці 30-ти років Іісус Христос прийшов до річки Йордан, щоб похреститися. Таїнство Хрещення провів над молодим чоловіком Іоан Хреститель. Ця подія стала для сина Божого дуже значущою, бо відразу після неї Господній дух схилився над Іісусом перетворившись на білого голуба.

Водохреще-2024: історія свята
Водохреще-2024: історія свята

Після Хрещення Іісус Христос розпочав свою публічну службу. І саме тому для християн по всьому світові Водохреще вважається особливим церковним святом.
Вода, яку освячують цього дня — вважається цілющою. Її після освячення зберігають в окремих ємностях протягом одного року. Вона допомагає вилікуватись від хвороб.

Молитва, що виконає ваші найзаповітніші бажання

Сильна молитва до свята Водохреща-2024
Сильна молитва до свята Водохреща-2024

Господи Ісусе Христе, Сину Божий. Не прогнівайся на моє серцеве прохання, але й не відмов у нескінченній милості. Благослови мене на виконання бажання і відкинь усі чортові прірви. Нехай усе задумане збудеться і нині, і повсякчас, і навіки віків. Амінь.

Нові статті

Схожі статті

Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

“Клуб 40 років і незаміжня”: Аніта Луценко, Tayanna, Лідія Таран та інші зірки, які не побралися за піввіку

Деякі зіркові українки із заміжжям не поспішають. Аніта Луценко, Лідія Таран, Tayanna та інші знаменитості довели, що шукати справжнє кохання після 40 — все ще можливо.

“Нас буде шестеро”: Тімур та Інна Мірошниченки розповіли, що запланували невдовзі всиновити ще одну дитину

В родині Тімура та Інни Мірошниченків очікують на поповнення. Невдовзі їх стане шестеро, бо родина вирішила всиновити ще одну дитину. Більше деталей "Один Факт" розповість далі.

Чи можна їсти стару картоплю та цибулю, які проросли: експерти дали цікаву відповідь, котра здивує всіх

Зимові запаси картоплі та цибулі не завжди вдається зʼїсти вчасно. Чи можна вживати в їжу старі овочі, що проросли і що з цього приводу кажуть експерти? Читайте про це далі.