Яке церковне свято 3 січня 2024 року і чому в цей день не можна нічим хвалитися: традиції і прикмети дня

В середу, 3 січня — йде третій день Нового, 2024 року. В світі цього дня відзначають день здоров'я душі і тіла. Розповідаємо, кого сьогодні вшановують християни і яка прикмета вказує на завірюхи.

В середу, 3 січня, православні християни вшановують пам’ять святого мученика Гордія Каппадокійського. Іменини цього дня відзначають Ірина і Гордій. Головний талісман для людей, що народились 3 січня — камінь онікс (різновид кварцу). З давніх часів люди вірили, що онікс є чоловічим каменем. Він символізує мужність.

Іменини на 3 січня 2024 року
Іменини на 3 січня 2024 рок

Священномученик Гордій Каппадокійський, пам’ять якого вшановують саме 3 січня — народився в містечку Кесарія, що знаходилось на території сучасної Туреччини, в III столітті. Цей чоловік працював воєначальником у римському війську. Настав час, коли Гордій дуже сильно увірував у християнство і став віруючим. Після цього він склав усі державні повноваження і відправився у пустелю, повністю усамітнившись. Але в той час, коли імператор Лікій наказав переслідувати віруючих у Христа — Гордій прийняв рішення повернутись з пустелі заради того, щоб допомагати вірянам боротись з імператорською навалою.

Мученик Гордій Каппадокійський
Мученик Гордій Каппадокійський

Одного разу в містечку, де мешкав Гордій, організували святкування язичницького свята, присвяченого Богу Марсу. Святий Гордій не захотів займатись ідолопоклонством. Після відмови священомученика почали катувати. Жорстокі муки Гордій виносив стійко. Градоначальник, побачивши непохитність мученика, запропонував йому привабливі нагороди в обмін на те, щоб він все ж таки вклонився ідолові. Гордій незважаючи на запропоновані посади відмовився. І тоді його стратили.

Прикмети і традиції на 3-й день січня

Прикмети і традиції на 3 січня 2024 року
Прикмети і традиції на 3 січня 2024 року

На 3-й день січня існує декілька прикмет:

  • якщо світанок наступає рано — це до скорого снігу;
  • зайці з лісу підходять до будинків занадто близько — скоро вдарять люті морози;
  • на дерева випав пухнастий іній — в найближчі дні встановиться ясна погода;
  • яка погода 3 січня — такою ж вона буде і в березні;
  • на небі пливе пухнаста хмара — скоро слід чекати на завірюхи.
Традиції на 3 січня 2024 року
Церковне свято 3 січня 2024 року

В давні часи наші предки вірили в те, що смаме 3 січня на Землю прилітають злі чаклунки, щоб задоїти хазяйських корів до самої смерті. І тому домашню худобу годували вісяною кашею, приготованою на молоці. Під час приготування на їжу начитували молитви. А ще готували робили з молочного сиру, які приносили родинне щастя і багатство.

Нові статті

Схожі статті

Китайський гороскоп для Кролика, Тигра і Мавпи на 22 квітня 2024 року: подолання внутрішніх конфліктів

Китайський гороскоп, також відомий як Східний гороскоп, - це система передбачення долі та особистості людини, заснована на році її народження.

Поведінка Дмитра Карпачова на шоу “Супермама” не на жарт розлютила глядачів: ведучий влаштував скандал

Фінал останнього сезону "Супермами" затьмарила несподівана поведінка Дмитра Карпачова. Глядачі в шоці від його вчинку та активно діляться своїм невдоволення в соціальних мережах.

Оля Полякова поділилася секретним рецептом для здорового харчування: неперевершені котлети з грибів

Нещодавно Оля Полякова поділилася з публікою своїм секретним рецептом грибних котлет, які не лише неймовірно смачні, але й корисні. Рецепт простий і не потребує багато часу. 

Декупаж, розпис фарбами, декор бісером, кольорові нитки: популярні способи прикрашання яєць до Великодня

Великдень в 2024 році відзначають 5 травня. Але готуватись до нього можна вже зараз. "Один Факт" пропонуϵ обрати декор для прикрашання великодніх яϵць із наведених нижче варіантів.