Великдень 2024: нова дата християнського свята і за яким критерієм її визначає православна церква

В 2024 році християни української православної церкви будуть відзначати в травні. Точна дата вже відома – дізнайтесь її в цій публікації. також розповідаємо, як церква розраховує дату Великодня.

Великдень — особливе християнське свято, яке має перехідну дату святкування. Українські православні християни будуть святкувати Великдень-2024 5 травня. Ця дата не співпадає зі святкуванням Великодня у 2024 році християнами західного обряду. В них цьогоріч це свято припадає на 31 березня.

Великдень-2024 року: нова дата святкування
Великдень-2024 року: нова дата святкування

Нагадаємо, що на початку вересня 2023 року українська православна церква перейшла на новоюліанський календар і тому дати багатьох церковних свят змістилися. Але ці зміни не торкнулись Великодня — через переходну дату цього свята.
Принцип розрахунку дати святкування Великодня в православних християн і католиків відрізняється. В 2024 році різниця між датами святкування Великодня у католиків та православних християн складе понад один місяць.

Розрахунок точної дати святкування Великодня в православній церкві відбувається від дня весняного рівнодення (21 березня). З цієї дати відраховують найближчий до неї повний місяць. Іншими словами, Великдень відзначають у неділю, що найбільше за все наближена до повного місяця.

Коли Великдень-2024 в Україні
Коли Великдень-2024 в Україні

У православних християн це свято не може починатись раніше, аніж 4 квітня.
Взагалі католики и православні християни відзначають Великдень окремо. Але в 2025 році дата святкування в обох релігійних направленнях співпадає. І це – 20 квітня. А ось в 2026 році Великдень католики і православні християни будуть знов відзначати окремо. В християн західного обряду це буде 5 квітня, а ось в православних — 12 квітня.

Великдень — одне із головних церковних свят. Це день воскресіння сина Божого Іісуса Христа. Його завжди відзначають навесні, але у різні дати. Якщо вірити одній із легенд — назва “Великдень” з’явилася наприкінці першого тисячоліття – одразу після того, як на українській землі з’явилося християнство. Легенда каже, що в час народження Іісуса Христа над Землею яскраво світило Сонце, а ще стояли такі довгі дні, що сьогоднішніх сім треба скласти разом — щоб отримати один той, що був тоді. Але після розп’яття Іісуса Христа тривалість днів поменшала.

Нові статті

Схожі статті

Що робити, якщо сусідська яблуня розрослася на ваш город: чи можна прибрати чужі гілки за законом

Люди, які мешкають у власному будинку — інколи стикалися із тим, що гілки сусідніх дерев розростаються на їхню ділянку. "Один Факт" розповість, чи можна їх обрізати самостійно, без дозволу сусідів.

Не холостяк, як думають всі: 50-річний Олег Винник показав єдину жінку, в яку закохався ще студентом

Олег Винник — співак, що підкорив серця багатьох українок. Довгий час цього красеня з блакитними очима вважали холостяком. Та насправді своє перше і єдине кохання він зустрів ще в студентські роки.

Робота – це робота: Наталія Сумська розповіла, як робота в театрі зі своїм сином вплинула на їхні відносини

Акторка Наталія Сумська розповіла, які відносини має зі своїм сином В'ячеславом Хостікоєвим, адже їх об'єднує одна робота в театрі: чи спілкуються між собою?

Як правильно користуватись бойлером, щоб не віддавати за електроенергію останні гроші: експертні поради

Бойлер — один з найбільш затратних в плані споживання електричної енергії прилад. Як правильно ним користуватися, щоб від сум в платіжках не темніло в очах? Читайте детальніше на сайті "Один Факт".