Великдень 2024: нова дата християнського свята і за яким критерієм її визначає православна церква

В 2024 році християни української православної церкви будуть відзначати в травні. Точна дата вже відома – дізнайтесь її в цій публікації. також розповідаємо, як церква розраховує дату Великодня.

Великдень — особливе християнське свято, яке має перехідну дату святкування. Українські православні християни будуть святкувати Великдень-2024 5 травня. Ця дата не співпадає зі святкуванням Великодня у 2024 році християнами західного обряду. В них цьогоріч це свято припадає на 31 березня.

Великдень-2024 року: нова дата святкування
Великдень-2024 року: нова дата святкування

Нагадаємо, що на початку вересня 2023 року українська православна церква перейшла на новоюліанський календар і тому дати багатьох церковних свят змістилися. Але ці зміни не торкнулись Великодня — через переходну дату цього свята.
Принцип розрахунку дати святкування Великодня в православних християн і католиків відрізняється. В 2024 році різниця між датами святкування Великодня у католиків та православних християн складе понад один місяць.

Розрахунок точної дати святкування Великодня в православній церкві відбувається від дня весняного рівнодення (21 березня). З цієї дати відраховують найближчий до неї повний місяць. Іншими словами, Великдень відзначають у неділю, що найбільше за все наближена до повного місяця.

Коли Великдень-2024 в Україні
Коли Великдень-2024 в Україні

У православних християн це свято не може починатись раніше, аніж 4 квітня.
Взагалі католики и православні християни відзначають Великдень окремо. Але в 2025 році дата святкування в обох релігійних направленнях співпадає. І це – 20 квітня. А ось в 2026 році Великдень католики і православні християни будуть знов відзначати окремо. В християн західного обряду це буде 5 квітня, а ось в православних — 12 квітня.

Великдень — одне із головних церковних свят. Це день воскресіння сина Божого Іісуса Христа. Його завжди відзначають навесні, але у різні дати. Якщо вірити одній із легенд — назва “Великдень” з’явилася наприкінці першого тисячоліття – одразу після того, як на українській землі з’явилося християнство. Легенда каже, що в час народження Іісуса Христа над Землею яскраво світило Сонце, а ще стояли такі довгі дні, що сьогоднішніх сім треба скласти разом — щоб отримати один той, що був тоді. Але після розп’яття Іісуса Христа тривалість днів поменшала.

Нові статті

Схожі статті

Цей лайфхак зекономить ваш час і сили! Як потрібно прати штори та тюлі, щоб не прасувати потім – працює 100%

Постійно прасуєте все після прання, але не хочете цього робити - вихід є! Що потрібно зробити, щоб штори та тюлі були рівними після "очищувальних процедур".

“Міс Всесвіт 2024”: як виглядає 80-річна бабуся трьох онуків, що вийшла в фінал щорічного конкурсу

В 2024 році фіналісткою конкурсу "Міс Всесвіт" стала… 80-річна бабуся. Чой Сун Хва зуміла миттєво стати знаменитістю завдяки міжнародному конкурсу і набула статусу найстаршої моделі.

Хоч і не рідна, але… Чи спілкується дружина Віктора Павліка з його донькою, яка на 7 років за неї старша

Віктор Павлік і Катерина Репяхова мають спільного сина Михася, але до шлюбу з блогеркою співак був одружений тричі, тож має ще дітей - чи спілкується теперішня дружина з його донькою Христиною?

Він не зміг бути з нею до кінця свого життя – як виглядає екс-дружина Миколи Тищенка, з якою були 7 років

Здавалося, що шлюб Миколи Тищенка та Алли Барановської сповнений любові і гармонії, але все це була лише ідеальна картинка - як виглядає колишня обраниця екс-телеведучого, яка народила йому сина.