Великдень 2024: нова дата християнського свята і за яким критерієм її визначає православна церква

В 2024 році християни української православної церкви будуть відзначати в травні. Точна дата вже відома – дізнайтесь її в цій публікації. також розповідаємо, як церква розраховує дату Великодня.

Великдень — особливе християнське свято, яке має перехідну дату святкування. Українські православні християни будуть святкувати Великдень-2024 5 травня. Ця дата не співпадає зі святкуванням Великодня у 2024 році християнами західного обряду. В них цьогоріч це свято припадає на 31 березня.

Великдень-2024 року: нова дата святкування
Великдень-2024 року: нова дата святкування

Нагадаємо, що на початку вересня 2023 року українська православна церква перейшла на новоюліанський календар і тому дати багатьох церковних свят змістилися. Але ці зміни не торкнулись Великодня — через переходну дату цього свята.
Принцип розрахунку дати святкування Великодня в православних християн і католиків відрізняється. В 2024 році різниця між датами святкування Великодня у католиків та православних християн складе понад один місяць.

Розрахунок точної дати святкування Великодня в православній церкві відбувається від дня весняного рівнодення (21 березня). З цієї дати відраховують найближчий до неї повний місяць. Іншими словами, Великдень відзначають у неділю, що найбільше за все наближена до повного місяця.

Коли Великдень-2024 в Україні
Коли Великдень-2024 в Україні

У православних християн це свято не може починатись раніше, аніж 4 квітня.
Взагалі католики и православні християни відзначають Великдень окремо. Але в 2025 році дата святкування в обох релігійних направленнях співпадає. І це – 20 квітня. А ось в 2026 році Великдень католики і православні християни будуть знов відзначати окремо. В християн західного обряду це буде 5 квітня, а ось в православних — 12 квітня.

Великдень — одне із головних церковних свят. Це день воскресіння сина Божого Іісуса Христа. Його завжди відзначають навесні, але у різні дати. Якщо вірити одній із легенд — назва “Великдень” з’явилася наприкінці першого тисячоліття – одразу після того, як на українській землі з’явилося християнство. Легенда каже, що в час народження Іісуса Христа над Землею яскраво світило Сонце, а ще стояли такі довгі дні, що сьогоднішніх сім треба скласти разом — щоб отримати один той, що був тоді. Але після розп’яття Іісуса Христа тривалість днів поменшала.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?