Великдень 2024: нова дата християнського свята і за яким критерієм її визначає православна церква

В 2024 році християни української православної церкви будуть відзначати в травні. Точна дата вже відома – дізнайтесь її в цій публікації. також розповідаємо, як церква розраховує дату Великодня.

Великдень — особливе християнське свято, яке має перехідну дату святкування. Українські православні християни будуть святкувати Великдень-2024 5 травня. Ця дата не співпадає зі святкуванням Великодня у 2024 році християнами західного обряду. В них цьогоріч це свято припадає на 31 березня.

Великдень-2024 року: нова дата святкування
Великдень-2024 року: нова дата святкування

Нагадаємо, що на початку вересня 2023 року українська православна церква перейшла на новоюліанський календар і тому дати багатьох церковних свят змістилися. Але ці зміни не торкнулись Великодня — через переходну дату цього свята.
Принцип розрахунку дати святкування Великодня в православних християн і католиків відрізняється. В 2024 році різниця між датами святкування Великодня у католиків та православних християн складе понад один місяць.

Розрахунок точної дати святкування Великодня в православній церкві відбувається від дня весняного рівнодення (21 березня). З цієї дати відраховують найближчий до неї повний місяць. Іншими словами, Великдень відзначають у неділю, що найбільше за все наближена до повного місяця.

Коли Великдень-2024 в Україні
Коли Великдень-2024 в Україні

У православних християн це свято не може починатись раніше, аніж 4 квітня.
Взагалі католики и православні християни відзначають Великдень окремо. Але в 2025 році дата святкування в обох релігійних направленнях співпадає. І це – 20 квітня. А ось в 2026 році Великдень католики і православні християни будуть знов відзначати окремо. В християн західного обряду це буде 5 квітня, а ось в православних — 12 квітня.

Великдень — одне із головних церковних свят. Це день воскресіння сина Божого Іісуса Христа. Його завжди відзначають навесні, але у різні дати. Якщо вірити одній із легенд — назва “Великдень” з’явилася наприкінці першого тисячоліття – одразу після того, як на українській землі з’явилося християнство. Легенда каже, що в час народження Іісуса Христа над Землею яскраво світило Сонце, а ще стояли такі довгі дні, що сьогоднішніх сім треба скласти разом — щоб отримати один той, що був тоді. Але після розп’яття Іісуса Христа тривалість днів поменшала.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?