Що приносили в дім 25 березня, аби привернути щастя і злагоду: прикмети на Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення Пресвятої Богородиці — велике церковне свято, яке відзначають 25 березня. На цей день існує декілька цікавих прикмет, про які вам розповість "Один Факт".

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці в Україні відзначають 25 березня. Цього дня заборонено займатись рукоділлям, вишивати, в’язати, шитию також не варто сьогодні позичати гроші, вінчатися у церкві або ж вступати до шлюбу. Дівчата не повинні на Благовіщення заплітати коси і стригтися.

Благовіщення Пресвятої Богородиці: традиції і прикмети свята
Благовіщення Пресвятої Богородиці: традиції і прикмети свята

Господині на Благовіщення Пресвятої Богородиці заготовляли так звану Благовіщенську сіль, яка служила оберегом родинного щастя. Кожен із членів родини брав по щіпці такої солі і вкидав її в підготовлений заздалегідь мішечок. На це свято обов’язково ходили до церкви, щоб освятити воду. Вона вважалась цілющою, тому віруючі несли її з церкви додому, щоб забезпечити родинну злагоду.

Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне з дванадцяти головних церковних свят. За важливістю ж він — третій після Різдва та Великодня. І за новоюліанським, і за християнським календарем Благовіщення зараз відзначають 25 березня. В 2024 році ця дата припадає на понеділок.

Свято Благовіщення сповіщає християн про народження сина Божого та Спасителя Людства. Цього дня свята Діва Марія дізналась від Архангела Гавріїла про власне непорочне зачаття і те, що скоро народить сина Божого, Іісуса Христа.

Головні традиції свята Благовіщення

Головні традиції свята Благовіщення
Головні традиції свята Благовіщення

За церковними традиціями віряни відвідують служби в храмах. Священнослужителі цього дня вдягаються у ряси блакитних кольорів. Також цього дня прийнято звертатись у молитві до Богородиці. Християни вважають, що саме у день Благовіщення відкриті небеса доносять молитву кожної людини до Бога.

В старі часи на Благовіщення палили багаття і вкидали до нього усі старі речі. Вважалось, що разом із старим одягом у вогні згоряють усі нещастя.
В день Благовіщення вся родина збирається за столом разом. Свято припадає на Великий піст, але на нього церква дозволяє послаблення і вживання морепродуктів та страв із риби. Також дозволено трохи рослинної олії та вина.

Ще одна традиція на свято Благовіщення — випускати голубів. У наших предків було вірування, що голуби на Благовіщення долітають до янголів-охоронців і зможуть їм розказати все те, що сталось за останній рік.

Нові статті

Схожі статті

Цей лайфхак зекономить ваш час і сили! Як потрібно прати штори та тюлі, щоб не прасувати потім – працює 100%

Постійно прасуєте все після прання, але не хочете цього робити - вихід є! Що потрібно зробити, щоб штори та тюлі були рівними після "очищувальних процедур".

“Міс Всесвіт 2024”: як виглядає 80-річна бабуся трьох онуків, що вийшла в фінал щорічного конкурсу

В 2024 році фіналісткою конкурсу "Міс Всесвіт" стала… 80-річна бабуся. Чой Сун Хва зуміла миттєво стати знаменитістю завдяки міжнародному конкурсу і набула статусу найстаршої моделі.

Хоч і не рідна, але… Чи спілкується дружина Віктора Павліка з його донькою, яка на 7 років за неї старша

Віктор Павлік і Катерина Репяхова мають спільного сина Михася, але до шлюбу з блогеркою співак був одружений тричі, тож має ще дітей - чи спілкується теперішня дружина з його донькою Христиною?

Він не зміг бути з нею до кінця свого життя – як виглядає екс-дружина Миколи Тищенка, з якою були 7 років

Здавалося, що шлюб Миколи Тищенка та Алли Барановської сповнений любові і гармонії, але все це була лише ідеальна картинка - як виглядає колишня обраниця екс-телеведучого, яка народила йому сина.