Що приносили в дім 25 березня, аби привернути щастя і злагоду: прикмети на Благовіщення Пресвятої Богородиці

Благовіщення Пресвятої Богородиці — велике церковне свято, яке відзначають 25 березня. На цей день існує декілька цікавих прикмет, про які вам розповість "Один Факт".

Свято Благовіщення Пресвятої Богородиці в Україні відзначають 25 березня. Цього дня заборонено займатись рукоділлям, вишивати, в’язати, шитию також не варто сьогодні позичати гроші, вінчатися у церкві або ж вступати до шлюбу. Дівчата не повинні на Благовіщення заплітати коси і стригтися.

Благовіщення Пресвятої Богородиці: традиції і прикмети свята
Благовіщення Пресвятої Богородиці: традиції і прикмети свята

Господині на Благовіщення Пресвятої Богородиці заготовляли так звану Благовіщенську сіль, яка служила оберегом родинного щастя. Кожен із членів родини брав по щіпці такої солі і вкидав її в підготовлений заздалегідь мішечок. На це свято обов’язково ходили до церкви, щоб освятити воду. Вона вважалась цілющою, тому віруючі несли її з церкви додому, щоб забезпечити родинну злагоду.

Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне з дванадцяти головних церковних свят. За важливістю ж він — третій після Різдва та Великодня. І за новоюліанським, і за християнським календарем Благовіщення зараз відзначають 25 березня. В 2024 році ця дата припадає на понеділок.

Свято Благовіщення сповіщає християн про народження сина Божого та Спасителя Людства. Цього дня свята Діва Марія дізналась від Архангела Гавріїла про власне непорочне зачаття і те, що скоро народить сина Божого, Іісуса Христа.

Головні традиції свята Благовіщення

Головні традиції свята Благовіщення
Головні традиції свята Благовіщення

За церковними традиціями віряни відвідують служби в храмах. Священнослужителі цього дня вдягаються у ряси блакитних кольорів. Також цього дня прийнято звертатись у молитві до Богородиці. Християни вважають, що саме у день Благовіщення відкриті небеса доносять молитву кожної людини до Бога.

В старі часи на Благовіщення палили багаття і вкидали до нього усі старі речі. Вважалось, що разом із старим одягом у вогні згоряють усі нещастя.
В день Благовіщення вся родина збирається за столом разом. Свято припадає на Великий піст, але на нього церква дозволяє послаблення і вживання морепродуктів та страв із риби. Також дозволено трохи рослинної олії та вина.

Ще одна традиція на свято Благовіщення — випускати голубів. У наших предків було вірування, що голуби на Благовіщення долітають до янголів-охоронців і зможуть їм розказати все те, що сталось за останній рік.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?