Що не можна віддавати з дому 20 березня, щоб не віддати удачу: народні прикмети на церковне свято 20.03

20 березня 2024 року – день особливий. Саме цієї середи відбудеться Сонцеворот – тобто весняне рівнодення. Обов'язково слід знати, що можна робити, а що краще відкласти на інші дні тижня.

20 березня відбудеться рівнодення, коли день і ніч зрівняються у часі. З наступного дня день почне поступово збільшуватися, відбираючи хвилинки й годинки у ночі. Тож можемо сміливо зауважити – дочекалися астрономічної весни. Мешканці ж Південної півкулі навпаки вступають у пору астрономічної осені.

Звісно, у такого видатного дня, коли сонце перебуватиме над обрієм рівно 12 годин, є чимало прикмет та особливих ритуалів, яких слід суворо дотримуватися, якщо бажаєте, аби все було добре.

Що треба робити 20 березня, а чого категорично не можна

Цей день українці здавна називали Сонцеворотом і випікали булочки та печиво у формі жайворонків. Дітвора цих “пташок” запускала в небо. Якщо вдавалося зловити випічку, значить, це на добро.

Господині приховували в жайворонках різні сюрпризики – шматочок нитки, ягоди, горішки тощо. Кому що дістанеться, така доля й буде. Дівчата співали веснянок, а хлопці розпалювали багаття, через яке стрибали люди разом із домашньою худобою – аби не хворіти.

Що треба робити 20 березня, а чого категорично не можна

Цього дня обов’язково слід нарізати гілочок верби. Вербовим віником вимести сміття з хати, пошмагати гілочкою хворого, щоб одужав, а здорового, щоб не хворів. Залиште кілька гілочок у будинку, щоб захистити оселю від нечистої сили.

Закохані мають обов’язково побути разом, аби зміцнити почуття, а самотні загадують бажання на кохання, яке обов’язково справдиться.

У жодному разі 20 березня не можна сваритися, створювати безлад в оселі, відкладати гроші та садити вербу. Спати пізно лягати теж не можна – це на біду.

Церква у цей день вшановує пам’ять Святих преподобних Отців, убитих у монастирі святого Сави. Позбавилися життя від рук сарацинів преподобні Іоанн, Сергій, Патрикій та чимало інших видатних монахів Єрусалимської Лаври.

Нові статті

Схожі статті

Гороскоп на 26 квітня 2024 для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: пʼятниця буде яскравою на емоції

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Близнюки, Водолій, Діва: зірки пророкують день багатий на позитивні емоції та несподівані ситуації.

Не тільки Сулейман: заморські султани Мурат Налчаджиоглу і Мохаммад Захур, яким до душі українські красуні

Заморські султани, які обожнюють українських красунь — існували не лише в Османській імперії. "Один факт" розповість про сучасних Сулейманів, що одружились на українках. Хто вони — читайте нижче.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: знайдіть для себе нове хобі

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: астрологи радять спробувати щось нове та творче. П'ятниця буде продуктивною.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для Позитива, alyona alyona, Джамали: можливі грошові витрати на емоціях

Зірковий гороскоп на 26 квітня 2024 року обіцяє Позитиву, alyona alyona, Джамалі чимало позитивних моментів. Але існують й певні застереження, на які обов'язково слід звернути увагу.