Що не можна віддавати з дому 20 березня, щоб не віддати удачу: народні прикмети на церковне свято 20.03

20 березня 2024 року – день особливий. Саме цієї середи відбудеться Сонцеворот – тобто весняне рівнодення. Обов'язково слід знати, що можна робити, а що краще відкласти на інші дні тижня.

20 березня відбудеться рівнодення, коли день і ніч зрівняються у часі. З наступного дня день почне поступово збільшуватися, відбираючи хвилинки й годинки у ночі. Тож можемо сміливо зауважити – дочекалися астрономічної весни. Мешканці ж Південної півкулі навпаки вступають у пору астрономічної осені.

Звісно, у такого видатного дня, коли сонце перебуватиме над обрієм рівно 12 годин, є чимало прикмет та особливих ритуалів, яких слід суворо дотримуватися, якщо бажаєте, аби все було добре.

Що треба робити 20 березня, а чого категорично не можна

Цей день українці здавна називали Сонцеворотом і випікали булочки та печиво у формі жайворонків. Дітвора цих “пташок” запускала в небо. Якщо вдавалося зловити випічку, значить, це на добро.

Господині приховували в жайворонках різні сюрпризики – шматочок нитки, ягоди, горішки тощо. Кому що дістанеться, така доля й буде. Дівчата співали веснянок, а хлопці розпалювали багаття, через яке стрибали люди разом із домашньою худобою – аби не хворіти.

Що треба робити 20 березня, а чого категорично не можна

Цього дня обов’язково слід нарізати гілочок верби. Вербовим віником вимести сміття з хати, пошмагати гілочкою хворого, щоб одужав, а здорового, щоб не хворів. Залиште кілька гілочок у будинку, щоб захистити оселю від нечистої сили.

Закохані мають обов’язково побути разом, аби зміцнити почуття, а самотні загадують бажання на кохання, яке обов’язково справдиться.

У жодному разі 20 березня не можна сваритися, створювати безлад в оселі, відкладати гроші та садити вербу. Спати пізно лягати теж не можна – це на біду.

Церква у цей день вшановує пам’ять Святих преподобних Отців, убитих у монастирі святого Сави. Позбавилися життя від рук сарацинів преподобні Іоанн, Сергій, Патрикій та чимало інших видатних монахів Єрусалимської Лаври.

Нові статті

Схожі статті

Як правильно засушити мʼяту на зиму? 5 способів, збереження користі та аромату “приправи” до чаю

Сушена мʼята – чудова рослина для приготування запашного чаю, соусів, салатів та маринадів. Якими способами можна її сушити, щоб заготовка зберегла усі свої корисні властивості?

“Ми вам передзвонимо”: Нікітюк придбала миттєву лотерею і показала, що виграла. 2 мільйони майже в кармані

Леся Нікітюк вирішила пошукати щастя в лотереї. Придбала квиток на касі найближчого супермаркету і показала усім процес стирання захисного покриття монеткою. Чи вдалось їй щось виграти?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

В житті 3 знаків Зодіаку настане біла смуга до кінця 2024 року. Хто ці щасливчики та що їм подарує Всесвіт?

“Я не хочу бути сином Ірини Білик”: 25-річний син співачки Гліб Оверчук розповів, чим займається зараз

Ірина Білик має двох синів, у яких різниця у віці складає 16 років. Гліб Оверчук є старшим сином та наразі проживає за кордоном, але пішов шляхом зіркової мами: чим займається юний артист?