За новим календарем, до якого поки звикли не всі українці, Благовіщення відзначатимемо 25 березня, а не 7 квітня, як це було раніше. Марія, яка виховувалася в єрусалимському храмі, звісно ж, була благочестивою дівою, попри те, що мала чоловіка Йосипа.
Дитинча вона зачала від Святого Духа. Цю новину сповістив Матері Божій Архангел Гавриїл. Попервах було трішки лячно, що має виносити Месію, та згодом Марія підкорилася волі Божій. Рівно через 9 місяців 25 грудня Христос і народився.
Зазвичай цього дня люди тягнуться до церкви, щоб посвятити сіль. Її не використовують просто так під час готування страв. Тримають це Благовіщенське диво про всяк випадок задля зцілення хворих чи щоб підсолити весільний коровай.
На Благовіщення заведено випускати в небо голубів. Птахи мають долетіти до неба й сповістити янголам-охоронцям про все, що хорошого трапилося з людиною протягом року.
Християни здійснюють паломництва до святих місць, щоб 25 березня попросити у Господа про найзаповітніше. Небеса цього дня відкриваються, і Бог усіх чує. У цей день дозволяється не дотримуватися сурового посту – можна з’їсти трішки риби, приправити страви олією, пригубити вина.
Жінки у цей день збирають лікарські рослини, сила яких неабияк збільшується на Благовіщення. А ще протягом дня вимовляють ім’я свого чоловіка. Якщо зробити це 40 разів, в родині запанують любов і злагода.
Чого не можна робити в цей день:
- відкладіть важку роботу;
- не йдіть нікуди з дому;
- не беріть грошей у борг та не позичайте свої;
- не стрижіться та не фарбуйте волосся;
- не вбирайтеся в нові речі.