Благовіщення Пресвятої Богородиці: що не можна робити в цей день, прикмети на церковне свято 25 березня 2024

Благовіщення відзначають у той день, коли Діва Марія дізналася, що перебуває при надії та невдовзі народить Божого Сина. А для наших вірян це ще й свідчення початку весняно-літнього півріччя.

За новим календарем, до якого поки звикли не всі українці, Благовіщення відзначатимемо 25 березня, а не 7 квітня, як це було раніше. Марія, яка виховувалася в єрусалимському храмі, звісно ж, була благочестивою дівою, попри те, що мала чоловіка Йосипа.

Дитинча вона зачала від Святого Духа. Цю новину сповістив Матері Божій Архангел Гавриїл. Попервах було трішки лячно, що має виносити Месію, та згодом Марія підкорилася волі Божій. Рівно через 9 місяців 25 грудня Христос і народився.

Коли і як відзначати Благовіщення

Зазвичай цього дня люди тягнуться до церкви, щоб посвятити сіль. Її не використовують просто так під час готування страв. Тримають це Благовіщенське диво про всяк випадок задля зцілення хворих чи щоб підсолити весільний коровай.

На Благовіщення заведено випускати в небо голубів. Птахи мають долетіти до неба й сповістити янголам-охоронцям про все, що хорошого трапилося з людиною протягом року.

Християни здійснюють паломництва до святих місць, щоб 25 березня попросити у Господа про найзаповітніше. Небеса цього дня відкриваються, і Бог усіх чує. У цей день дозволяється не дотримуватися сурового посту – можна з’їсти трішки риби, приправити страви олією, пригубити вина.

Коли і як відзначати Благовіщення

Жінки у цей день збирають лікарські рослини, сила яких неабияк збільшується на Благовіщення. А ще протягом дня вимовляють ім’я свого чоловіка. Якщо зробити це 40 разів, в родині запанують любов і злагода.

Чого не можна робити в цей день:

  • відкладіть важку роботу;
  • не йдіть нікуди з дому;
  • не беріть грошей у борг та не позичайте свої;
  • не стрижіться та не фарбуйте волосся;
  • не вбирайтеся в нові речі.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".