Всі церковні свята, які відзначатимемо цьогоріч у квітні, можна побачити в табличці. Дати вказані за новоюліанським календарем. Усі неперехідні свята церква відзначає за новим стилем, а значить, раніше на 13 днів.
А Вербна неділя та дві батьківських суботи збігаються у старому й новому календарях, оскільки прив’язані до дати відзначання Великодня.
Вхід Господній у Єрусалим
Це безперечно найголовніше свято у цьому місяці. Воно припадає на неділю, 28 квітня. За тиждень після Вербної неділі наступає Великдень. Цього дня віряни святять вербові гілочки, що є символами перемоги та нового життя.
Освячену вербу вдома заплітають у вінок, щоб захищав і благословляв помешкання від злих сил. Гілочками треба торкнутися кожного члена родини. Освячену вербу слід тримати вдома протягом року.
Купаючи немовля, можна додавати трішки у воду. Раніше господарі обов’язково саджали одну зі свячених гілочок верби у землю, щоб “росла на славу”. У цей день не можна працювати, гучно святкувати, лаятися, вживати м’ясні та молочні продукти.
Поминальні дні
У Вербну неділю поминати небіжчиків не дозволяється. Натомість для поминок у квітні визначені дві батьківські суботи – 6 квітня (третя седмиця Великого посту) та 13 квітня (четверта седмиця Великого посту).
У ці дні дозволяється замовляти сорокоуст після літургії у церкві. Вдома можна накрити поминальний стіл без алкоголю, але обов’язково приготувавши кутю, або відвідати могилку близької людини на кладовищі й помолитися за упокій душі.