За новим стилем. Повний церковний календар на місяць квітень 2024 року: дати поминальних днів і великих свят

Практично кожного дня у квітні 2024 року православна церква вшановує якогось святого чи преподобного. Натомість є кілька по-справжньому великих свят та поминальних днів.

Всі церковні свята, які відзначатимемо цьогоріч у квітні, можна побачити в табличці. Дати вказані за новоюліанським календарем. Усі неперехідні свята церква відзначає за новим стилем, а значить, раніше на 13 днів.

Церковний календар на квітень 2024 року

А Вербна неділя та дві батьківських суботи збігаються у старому й новому календарях, оскільки прив’язані до дати відзначання Великодня.

Вхід Господній у Єрусалим

Це безперечно найголовніше свято у цьому місяці. Воно припадає на неділю, 28 квітня. За тиждень після Вербної неділі наступає Великдень. Цього дня віряни святять вербові гілочки, що є символами перемоги та нового життя.

Освячену вербу вдома заплітають у вінок, щоб захищав і благословляв помешкання від злих сил. Гілочками треба торкнутися кожного члена родини. Освячену вербу слід тримати вдома протягом року.

Церковний календар на квітень 2024 року

Купаючи немовля, можна додавати трішки у воду. Раніше господарі обов’язково саджали одну зі свячених гілочок верби у землю, щоб “росла на славу”. У цей день не можна працювати, гучно святкувати, лаятися, вживати м’ясні та молочні продукти.

Поминальні дні

У Вербну неділю поминати небіжчиків не дозволяється. Натомість для поминок у квітні визначені дві батьківські суботи – 6 квітня (третя седмиця Великого посту) та 13 квітня (четверта седмиця Великого посту).

У ці дні дозволяється замовляти сорокоуст після літургії у церкві. Вдома можна накрити поминальний стіл без алкоголю, але обов’язково приготувавши кутю, або відвідати могилку близької людини на кладовищі й помолитися за упокій душі.

Нові статті

Схожі статті

Не тільки Сулейман: заморські султани Мурат Налчаджиоглу і Мохаммад Захур, яким до душі українські красуні

Заморські султани, які обожнюють українських красунь — існували не лише в Османській імперії. "Один факт" розповість про сучасних Сулейманів, що одружились на українках. Хто вони — читайте нижче.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: знайдіть для себе нове хобі

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для знаків Зодіаку Телець, Скорпіон та Овен: астрологи радять спробувати щось нове та творче. П'ятниця буде продуктивною.

Гороскоп на 26 квітня 2024 року для Позитива, alyona alyona, Джамали: можливі грошові витрати на емоціях

Зірковий гороскоп на 26 квітня 2024 року обіцяє Позитиву, alyona alyona, Джамалі чимало позитивних моментів. Але існують й певні застереження, на які обов'язково слід звернути увагу.

Опанувала рецепт моркви по-корейськи: чоловік і діти наминають із задоволенням – краща ніж у магазині

Салат із моркви по-корейськи полюбляють усі. Та майже ніхто не готує цю страву вдома, віддаючи перевагу магазинному варіанту. А дарма, адже домашня закуска виходить набагато смачнішою.