Чи можна пекти паски в п’ятницю? Пояснення і народні прикмети до Великодня 5 травня 2024, які здивують усіх

Великдень у 2024 році буде святкуватись 5 травня: традиції та народні прикмети до свята. Коли потрібно пекти паски та в який день не можна цього робити?

Традиційно в українському народі паски випікають не в п’ятницю, а в четвер. Існують певні міфи та повір’я, які пояснюють цю практику. Згідно з однією з таких легенд, в п’ятницю виносять Плащаницю, тому цей день вважається страсною п’ятницею, часом жалоби і печалі. У народі йде приказка, яка стверджує, що навіть пташка у цей день не буде в’язати гнізда.

Багато людей, щоб уникнути надмірного труду в суботу, вирішують випікати паски саме у четвер. Це обумовлено двома основними причинами. По-перше, у багатьох містах і сільських населених пунктах існує традиція освячення пасок у суботу, починаючи з полудня. По-друге, якщо б паски не вийшли б добре, є час виправити помилки або випекти нові до самого святкового дня.

Експерти розповіли, коли найкраще пекти паски до Великодня
Експерти розповіли, коли найкраще пекти паски до Великодня

У Великдень віруючі збираються у храмі, де священик освячує продукти для святкової трапези. Сім’я збирається за столом, щоб разом відзначити це свято, обмінюючись пасками та радістю. У цей день популярні різноманітні ігри та розваги, які пов’язані з великодніми яйцями, символом відродження та нового початку.

Українці також мають особливе святкове вітання, яке звучить протягом всіх пасхальних свят, від Великодня до Трійці. Під час зустрічі віруючі обмінюються словами: “Христос Воскрес!” – “Воістину Воскрес!”, що відзначає їхню віру в воскресіння Христа та його перемогу над смертю.

У цей день діють певні заборони, які нагадують про важливість святині. Перше заборонне положення полягає в утриманні від важкої фізичної праці. Це своєрідний спосіб віддати шану дню, присвяченому духовному відродженню, і не забувати про глибоке значення свята.

Експерти розповіли, коли найкраще пекти паски до Великодня
Експерти розповіли, коли найкраще пекти паски до Великодня

Також Великдень вимагає сильної духовної зосередженості і підвищеного рівня моральності. Необхідно стримувати свої негативні емоції: не лаятися, не ображати інших людей, уникати заздрощів і злого бажання. Замість цього, варто заповнити серце радістю та миром, щоб відчути благодатну енергію Великодня.

Під час святкування Воскресіння Христового не можна піддаватися спокусі використовувати магічні практики, ворожіння чи ритуали. Це порушує духовну гармонію і відводить увагу від істинного сенсу свята.

Увагу варто приділити обрядам і символам Великодня. Освячені продукти мають особливу силу, тому до них варто поважно відноситись. Викидати їх у відро для сміття є не лише поганим відношенням до святині, але й неповагою до самого себе і до оточуючих.

Нові статті

Схожі статті

Неперевершені оладки з капусти на кефірі: смачний, швидкий та бюджетний рецепт сніданку від Лілії Ребрик

Рецепт Лілії Ребрик - це чудовий спосіб урізноманітнити своє меню та зробити сніданок не лише смачним, але й корисним. Спробуйте приготувати ці оладки і переконайтеся самі, що вони неперевершені!

Обираємо одяг за асцендентом: модні астрологічні поради для дівчат Близнюків від дизайнера одягу Андре Тана

Відомий український дизайнер одягу Андре Тан систематично даϵ поради для прекрасних жінок щодо вибору стильних речей. "Один Факт" наводить поради від стиліста для дівчат з асцендентом у Близнюках.

Романтичний жест Макса Барських – рука і серце: співак освідчився Надії Дорофєєвій прямо під час концерту

20 квітня 2024 року, під час концерту Макса Барських у Києві, сталося те, чого ніхто не очікував. Виконавши пісню, він підійшов до Надії Дорофєєвої та зізнався що хоче, щоб вона була його дружиною.

Ледь зводять кінці з кінцями: Позитив, Тоня Матвієнко, Камалія та інші зірки, які тотально економлять

В українському шоу-бізнесі ϵ знаменитості, яким доводиться економити. Чому саме Камалія, Тоня Матвіϵнко, Позитив та інші зірки ледь зводять кінці з кінцями — далі розповість "Один Факт".