Лазарева субота: що не можна робити в цей день та прикмети про погоду – церковне свято 27 квітня 2024

Які існують прикмети, традиції та звичаї церковного свята, яке святкується 27 квітня 2024 року: що можна і не можна робити у Лазареву суботу перед Великоднем.

Лазарева субота є перехідним святом, без точно визначеної дати та нерозривно пов’язана з Великоднем та Великим постом. Це день, який завжди випадає на шостий тиждень початку Великого посту, у 2024 році це відбудеться 27 квітня.

У Лазареву суботу не встановлено конкретних церковних приписів чи заборон, але, як і в інші великі церковні свята, цей день вважається часом відпочинку та духовної підготовки. Саме тому, існують деякі рекомендації, що стосуються поведінки та занять у цей день.

Що не можна робити

Наприклад, у Лазареву суботу зазвичай не рекомендується робити такі справи, як прання, прибирання, вишивання, шиття або в’язання. Також варто утриматися від миття вікон та підлоги, займання городніми справами та важкою фізичною працею. Віруючі вважають, що дотримання цих заборон допоможе підготувати душу до святкового торжества Великодня.

Експерти розповіли, що не можна робити у Лазареву суботу
Експерти розповіли, що не можна робити у Лазареву суботу

У Великий піст, що є одним із найважливіших періодів, важливо дотримуватися певних обмежень у харчуванні. Протягом цього періоду християни відмовляються від різноманітних продуктів та звичаїв, дотримуючись строгих правил під час пісту. Однак, у Лазареву суботу, яка є певним послабленням перед неділею Вербною, існують деякі винятки.

Саме у це свято віряни мають можливість дозволити собі вживати деякі продукти, що зазвичай заборонені протягом Великого посту. Наприклад, в цей день дозволяється споживання гарячої їжі, яка приготовлена з олією. Також допускається вживання вина та риби, оскільки риба є символом Ісуса Христа та нового життя.

Експерти розповіли, що не можна робити у Лазареву суботу
Експерти розповіли, що не можна робити у Лазареву суботу

Проте, не дивлячись на певне послаблення у харчуванні, важливо пам’ятати про духовні аспекти цього дня. Віряни зобов’язані утримуватися від гучних гулянь, розваг та веселощів, зосереджуючись на духовному зростанні та підготовці до наближення свят.

Прикмети

Серед головних прикмет цього дня – велика кількість березового соку. Вважається, що це свідчить про дощове літо.

Друга прикмета пов’язана з раннім опаданням листя з берізки. Згідно з народною мудрістю, якщо це відбувається рано, можна очікувати сухе літо.

Третя прикмета, якщо 11 квітня багато лебедів, то це свідчить про теплий весняний  період.

Четверта прикмета, яка зустрічається в цей день, стосується опушення вільхи. Якщо це відбувається в цей період, можна очікувати вологе літо.

П’ята прикмета, яку варто врахувати, це висота гнізд сорок. Якщо вони розташовані низько, можна очікувати літні грози.

Експерти розповіли, що не можна робити у Лазареву суботу
Експерти розповіли, що не можна робити у Лазареву суботу

Лазарева субота також відзначається особливими обрядами та богослужіннями у церквах. Віряни зазвичай відвідують церкву, де беруть участь у урочистих богослужіннях. Особливу увагу приділяють молитвам за зцілення від хвороб та зміцнення здоров’я, а також освяченню вербових гілок, що символізує наближення Вербної неділі – ще одного важливого святкового дня у православному календарі.

Нові статті

Схожі статті

По коліна у воді і без пательні в руках: Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею

Майстер кулінарних шедеврів Євген Клопотенко показав, як проводить вільний час поза кухнею. В руках у нього — зовсім не пательня. Де відпочив шеф-кухар — дізнайтесь з матеріалу від "Один Факт".

Чи варто поступатися місцем в транспорті і звідки взялась ця традиція: 77-річна жінка не дочекалася милості

Кумедна історія днями трапилась у міському транспорті Вінниці. 77-річна жінка в міському транспорті всілась на коліна молодій дівчині, бо та… не поступилась їй місцем.

Салат наче й звичайний, а от подача доволі цікава: роблю з чипсів квітку хризантеми – гості просто шаленіють

На святковому столі цей салат матиме доволі ефектний вигляд. При цьому готується "Хризантема" дуже просто. Коли опануєте, таким же чином можете прикрашати будь-яку закуску.

Смугастий пухляш із зеленими очима: до Alyona Alyona після “Євробачення” завітав незвичний гість

Реперка Alyona Alyona, яка кілька днів тому посіла 3 місце на "Євробаченні 2024", заспівавши в дуеті з Jerry Heil — вже повернулась до України. І влаштувала теплу зустріч із зеленооким прихильником.