Страсна п’ятниця: що гріх робити в цей день, традиції та прикмети про погоду – церковне свято 3 травня 2024

3 травня 2024 року святкується важливе церковне свято перед Великоднем: які існують традиції, звичаї, заборони та прикмети про погоду у Страсну п'ятницю.

Страсна п’ятниця, один з найважливіших днів у Великому пості, приводить із собою низку суворих заборон, які віруючим варто дотримуватися згідно з давніми традиціями.

У цей день Великого посту відзначається найсуворіша відмова від їжі. Віруючим дозволяється лише невеликий шматочок хліба та вода впродовж дня, а повноцінний прийом їжі дозволяється лише після виносу Плащаниці ввечері. Це символізує співчуття та відданість, нагадуючи про страждання Ісуса Христа.

Експерти розповіли, що не можна робити у Страсну пʼятницю
Експерти розповіли, що не можна робити у Страсну пʼятницю

Згадуючи муки, які зазнавав Ісус, в цей день також заборонено будь-яку роботу, пов’язану з обробкою землі. Це означає відмову від праці, де потрібно застосовувати інструменти, що торкаються ґрунту, так як це суперечить духовному значенню дня.

Також у цей день заборонено будь-яку домашню роботу, таку як прибирання, прання або шиття. Це є виразом покаяння та відданості, адже віруючі відмовляються від звичних щоденних обов’язків, зосереджуючись на духовних аспектах життя, заборонено будь-які види розваг і веселощів.

Прикмети про погоду

Страсна п’ятниця відома своїми прикметами, які, за повір’ями, передбачають погоду та урожайність сільськогосподарських культур. Ці прикмети, передаються від покоління до покоління. Вони мають різні інтерпретації, але все ж таки є своєрідним показником для селян та фермерів.

Експерти розповіли, що не можна робити у Страсну пʼятницю
Експерти розповіли, що не можна робити у Страсну пʼятницю

Згідно з першою прикметою, яка стверджує, що якщо в Страсну п’ятницю на небі світить яскраве сонце та панує тепла погода, це означає, що залишок весни буде таким же сонячним і теплим.

Але, якщо на Страсну п’ятницю дощить, то, за другою прикметою, можна очікувати дощову весну.

Якщо ж Страсна п’ятниця приходить без сонця, згідно з третьою прикметою, це може свідчити про те, що в наступному періоді буде багато бур’янів.

Експерти розповіли, що не можна робити у Страсну пʼятницю
Експерти розповіли, що не можна робити у Страсну пʼятницю

Якщо буде спостерігатись гроза, це означає хороший врожай зернових. Гроза може бути ознакою поживної дощової води, яка корисна для росту та розвитку зернових культур.

Отже, прикмети Страсної п’ятниці є давнім обрядом, який передається з покоління в покоління та має велике значення для сільськогосподарського господарства.

Нові статті

Схожі статті

Любовний гороскоп на червень 2024: які романтичні сюрпризи чекати знакам Зодіаку в перший місяць літа

Любовний гороскоп на червень 2024 розповість, які сюрпризи підготував перший місяць літа кожному з 12-ти знаків Зодіаку в романтичній сфері життя. Дізнайтесь, кого чекають гармонія і довіра.

Діма Коляденко розсекретив, скільки заробляϵ за місяць і скільки має віддати: сума в десятки тисяч гривень

Артист Дмитро Коляденко зізнався, скільки заробляϵ за місяць і яку суму винен банку. Хореограф не маϵ заробітків, які були раніше. Однак на оренду квартири чи номеру в готелі йому цілком вистачаϵ.

Всі чоловіки Ади Роговцевої, яка стала іконою жіночої краси: закохалася у вчителя і була розлучницею

Ада Роговцева має вигляд милої, ніжної та дуже правильної жінки. Але й у душі цієї праведниці здатні палати шалені пристрасті. Ось так і трапилося в житті акторки заборонене кохання.

“Ми більше не можемо це приховувати”: Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська очікують на поповнення

Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська опублікували відео, в якому натякнули на те, що вони чекають поповнення: невже між суддями "МастерШеф" роман?