Велика субота: не робіть одну річ, щоб потім не плакати 40 днів – церковне свято 4 травня 2024

На 4 травня 2024 року випало відразу два церковних свята. Це День святої Пелагії. А ще Велика субота Страсного тижня, що передує Великодню. Тож заборон на цей день удвічі більше.

Православні віряни відзначають 4 травня 2024 року День мучениці Пелагії. Ця свята жила ще в III столітті в місті Тарсі. І хоча батьки дівчинки були язичниками, вона почула християнську проповідь і присвятила життя Богові.

Вважаючи себе Божою нареченою, дівчина відмовилася виходити заміж за імператорського спадкоємця. Той не витримав подібної зради й вкоротив собі віку. Діоклетіан за це прирік Пелагію на муки. Вона увійшла до розжареної печі з молитвою. Її тіло перетворилося на миро, й містом розповсюдився приємний аромат, а кістки довгий час охороняли леви.

4 травня 2024 року – День святої Пелагії та Страсна субота

У пам’ять про великомученицю православні в цей день не беруть до рук гострих предметів та не контактують із вогнем. Оскільки Пелагія опікувалася пернатими, в цей день не дозволяється різати домашню птицю.

А от помолитися святій Пелагії не завадить. Можна попросити в неї заступництва. Особливо це стосується дівчат, які збираються виходити заміж. Ті, що не мають обранця, можуть поворожити на нього.

4 травня 2024 року – День святої Пелагії та Страсна субота

Ходити до перукарні, щоб підстригтися чи зробити манікюр у цей день недоречно. Також не можна відкривати людям чужі секрети або пліткувати. А от покласти біля засадженої грядки старі черевики чи чобітки бажано. Це призведе до хорошого врожаю.

За Страсною суботою наступає Великдень, тому люди в цей день мали купу обмежень:

  1. Не можна виконувати важку фізичну роботу.
  2. Не можна встрявати в конфлікти та сварки.
  3. М’ясо-молочні продукти теж під забороною цього дня.
  4. Голку з ниткою, спиці чи п’яльця брати до рук забороняється.
  5. Рибалки не повинні ловити рибу.
  6. Весілля та інші святкування треба перенести на інший день.
  7. Не дозволяється сміятися, щоб потім не плакати цілий рік.

Нові статті

Схожі статті

Любовний гороскоп на червень 2024: які романтичні сюрпризи чекати знакам Зодіаку в перший місяць літа

Любовний гороскоп на червень 2024 розповість, які сюрпризи підготував перший місяць літа кожному з 12-ти знаків Зодіаку в романтичній сфері життя. Дізнайтесь, кого чекають гармонія і довіра.

Діма Коляденко розсекретив, скільки заробляϵ за місяць і скільки має віддати: сума в десятки тисяч гривень

Артист Дмитро Коляденко зізнався, скільки заробляϵ за місяць і яку суму винен банку. Хореограф не маϵ заробітків, які були раніше. Однак на оренду квартири чи номеру в готелі йому цілком вистачаϵ.

Всі чоловіки Ади Роговцевої, яка стала іконою жіночої краси: закохалася у вчителя і була розлучницею

Ада Роговцева має вигляд милої, ніжної та дуже правильної жінки. Але й у душі цієї праведниці здатні палати шалені пристрасті. Ось так і трапилося в житті акторки заборонене кохання.

“Ми більше не можемо це приховувати”: Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська очікують на поповнення

Ектор Хіменес-Браво та Ольга Мартиновська опублікували відео, в якому натякнули на те, що вони чекають поповнення: невже між суддями "МастерШеф" роман?