Православні християни в 2024 році будуть відзначати Вознесіння Господнϵ в червні. Ця дата — дуже важлива в церковному календарі. Саме за її допомогою православні християни закарбували у вічності момент, коли Іісус Христос вознісся над землею і постав перед своїми учнями з неба. “Один Факт” назве точну дату, коли в цьому році відзначатимуть Вознесіння Господнϵ.
В який день відзначають Вознесіння Господнϵ 2024?
Святкування урочистостей з нагоди Вознесіння Господнього залежить від дати, в яку відзначали Великдень. З ціϵї дати відраховують 40 днів. Отримана дата й стаϵ днем, коли відзначають Вознесіння Господнϵ.
В 2024 році Великдень відзначили 5 травня. Отже точна дата Вознесіння Господнього настане через 40 днів після 5 травня, а саме — 13 червня.
Однак святкувати Вознесіння Господнϵ в цю дату будуть не всі. Адже православні християни західного обряду святкували Великдень 31 березня і тому Вознесіння Господнϵ для них в 2024 році наступить раніше: 9 травня.
Чого краще не робити на Вознесіння Господнϵ?
Вознесіння Господнϵ — свято, під час якого діють певні заборони. В цей святковий день не можна займатись наступними речами:
- бажати зла будь-кому;
- виходити заміж та здійснювати в церкві обряд вінчання;
- ображатися, влаштовувати скандали;
- займатись фізичною працею;
- ображати тварин або людей;
- брехати будь-кому.
Православна церква не радить плювати на землю та кидати на неї сміття. Вважаϵться, що в день Вознесіння Господнього земля стаϵ священною. Адже Іісус Христос доторкнувся до неї в останнϵ перед тим, як вознестися на небо.
Вознесіння Господнϵ: традиції свята
На свято Вознесіння Господнього у всіх українських церквах та храмах проводять урочисті заходи і богослужіння. Кожен православний християнин може в цей день відвідати службу в церкві та звернутись до Бога у щирій молитві.
В храмі під час богослужіння до дня Вознесіння Господнього ставлять свічки за упокій. Деякі з християн на це свято здійснюють паломництво до Єрусалиму, щоб здійнятись на Оливну гору. Бо згідно з легендою, яка повʼязана із цим святом — з вершини ціϵї гори Іісус Христос вознісся на небо.
Щасливою прикметою на Вознесіння Господнϵ вважаϵться подавати милостиню нужденним. Можна й просто допомогти незнайомцю.
Оселю до Вознесіння Господнього прикрашають свіжими травами. Господині в домівках печуть обрядове печиво у вигляді драбинок. Солодощі стають символом Вознесіння Іісуса Христа на небеса. Перекладин на солодкій та печеній драбині повинно бути 7 – за кількістю небес.
В народі кажуть, що гроза або град на Вознесіння Господнϵ – це до поганого врожаю. Ранкова ж роса на траві в день Вознесіння буде цілющою. А ще за 40 днів до Вознесіння припиняються ранкові заморозки. З цього дня припиняються заморозки.