Трійця 2024: коли Зелені свята за новим календарем, традиції, що не можна робити та прикмети про погоду

Коли святкується церковне свято Трійця 2024 року та які існують традиції, звичаї, заборони та прикмети на Зелені свята - що не можна робити цього дня.

Трійця, відома також як Зелене свято чи П’ятидесятниця, є українською назвою свята, що присвячене єдності Бога-Отця, Сина та Святого Духа. У 2024 році ця подія буде відзначатися пізніше, ніж зазвичай. Трійця належить до перехідних свят, дата яких змінюється залежно від місячного календаря. Щоб визначити, коли саме відзначатиметься це свято, необхідно спершу дізнатися дату Великодня.

У 2024 році Великдень у православних християн припадав на 5 травня, що є пізньою датою. Відповідно, православна Трійця святкуватиметься 23 червня. У католиків Великдень святкувався 31 березня, а Трійця – 19 травня.

Традиції

На Трійцю українці відзначають свято з великим розмахом, дотримуючись різноманітних традицій, що відображаються як у декораціях своїх домівок, так і в побуті. Однією з найважливіших з цих традицій є прикрашання зеленню та квітами, яке символізує не лише прийдешнє літо, а й очищення та благословення домашнього приміщення. Стебла лепехи, які освячуються у церкві, стають не лише прикрасою, а й символом духовного зв’язку з вірою.

Експерти розповіли, коли Зелені свята та що на них не можна робити
Експерти розповіли, коли Зелені свята та що на них не можна робити

Свято також відзначається урочистими богослужіннями, під час яких віруючі вдягають свої найкращі та найгарніші образи, щоб відзначити цю особливу подію. Це ще один спосіб вираження поваги та пошани до свята та його значення.

Експерти розповіли, коли Зелені свята та що на них не можна робити
Експерти розповіли, коли Зелені свята та що на них не можна робити

Паралельно з прикрашанням та відвідуванням церков, українці також дотримуються традиції збирання цілющих трав. Піжму, мати-й-мачуху, чебрець та мелісу вважають корисними для здоров’я, і з цих рослин готують чай, який відображає турботу про благополуччя сім’ї. Засушені залишки трав зберігають на зиму, як запас природних ліків, що є ще одним проявом догляду за сімейним здоров’ям. Власники колодязів влаштовують освячення своїх водойм, запрошуючи священника.

Заборони

Особливу увагу приділяють униканню негативних виразів, таких як лайка, плітки та спровоковання конфліктів. Християнам радять утримуватися від неправдивих висловлювань, оскільки це протирічить духовним принципам християнства.

Важкої фізичної праці також краще уникати у цей день, вважаючи його часом для молитви, відпочинку та духовного відновлення. Допускається помірне споживання алкогольних напоїв, особливо вина, в межах обрядів, але інші види спиртних напоїв краще уникати.

Експерти розповіли, коли Зелені свята та що на них не можна робити
Експерти розповіли, коли Зелені свята та що на них не можна робити

Надання допомоги близьким, підтримка та виконання добрих справ вважаються важливою частиною християнських цінностей у цей святий день. Також варто зазначити, що купання у водоймах може бути обмежене згідно з релігійними вказівками.

Прикмети

Зелені свята – це не лише час радості та веселощів, але й період, коли з’єднуються серця в закоханих та починається новий шлях у становленні родини. За давніми повір’ями, сватання у цей день передбачає вдалий шлюб та щасливе майбутнє. Вважається, що у таких об’єднаних пар будуть народжуватися гарні та здорові діти, а у їхньому домі завжди пануватиме гармонія та любов.

Експерти розповіли, коли Зелені свята та що на них не можна робити
Експерти розповіли, коли Зелені свята та що на них не можна робити

Якщо на Зелені свята йде дощ, то це часто сприймається як передвістя теплого та плідного літа. Однак, якщо після дощу настане сонце, то це обіцяє багатий урожай. Рослини, зібрані у цей день, вважаються особливо корисними, їх використовують як сильні обереги від хвороб та як ліки.

Спекотна погода на Зелені свята, навпаки, може стати попередженням про посушливе літо, що може вплинути на врожайність та загальний стан посівів.

Нові статті

Схожі статті

За 4 роки змінився так, що не впізнати: Олег Винник показав, який вигляд має зараз і куди зник з України

Олег Винник показався у Німеччині та стало помітно, що співак значно змінився протягом чотирьох років: як наразі виглядає чоловік та з ким зображений на фото?

Причиною стала зрада з його сторони: у Мережі спливла інформація, що Потап “гуляв” у шлюбі з Каменських

Виявилось, що Потап не був вже і таким вірним своїй дружині Насті Каменських: з ким насправді перебуває репер у романтичних стосунках? Подробиці.

З макіяжем і манікюром: 86-річна Ада Роговцева зробила трендову стрижку каре з чубчиком та омолодилася

Ада Роговцева з молодих років ретельно слідкувала за зовнішністю. Ще на початку творчої карʼєри артистка обрала свій стиль. Серед усіх модних зачісок вона надає перевагу коротенькому каре.

Величезна територія з видом на Дніпро: як виглядає маєток Наталії Могилевської, який знаходиться під Києвом

Співачка Наталія Могилевська показала свій заміський будинок під Києвом з терасою на березі Дніпра: як виглядає маєток та чи проживає там зірка?