Полин, любисток, мʼята та інші трави: основні засоби, які допоможуть захистити себе від пороблення на Трійцю

Трійця 2024 або Зелені свята цьогоріч відзначається 23 червня. Цього дня прийнято освячувати в храмі рослини – любисток, мʼяту та інші. Християни вірять, що ці трави можуть захистити від лихого ока.

Свято світлої Трійці в 2024 році припадає на 23 червня. За давньою традицією, його відзначають на 50-й день після Великодня. З давніх часів наші пращури вірили, що трави і рослини, освячені на Зелені свята (інша назва Трійці) — надійно захищатимуть мешканців оселі від пристріту, нещасних випадків, різноманітних негараздів і хвороб.

В день святої Трійці християни відправляються до церкви, беручи із собою свіжі трави. Традиційно на Трійцю в церкви освячують любисток, волошки, чабрець, полин, мʼяту, мелісу, піжму та інші. Здавна ці рослини наділяли магічними властивостями.

Полин

Які трави освячувати на Трійцю 2024: полин
Які трави освячувати на Трійцю 2024: полин

Перед новосіллям хати в давнину окурювали димом сухого полину. Над вхідними дверима вішали пучечок полину, який слугував оберегом для оселі. Мандрівники вважали, що якщо листочок полину покласти у взуття — то ноги під час подорожі не будуть втомлюватись.
Здавна полин вважали магічною рослиною, яка відганяє злих духів.

Любисток

Любисток теж з давніх часів наділяли магічними властивостями. Рослина здатна захистити від темних сил, магічного впливу та чорного ока. Рослину клали в ліжко дівчатам, щоб в них ніхто не зміг забрати їхній талант. Також любисток був символом дівочого щастя.

Аїр

Стебельцями аїру з давніх часів вистеляли підлогу в хаті на Трійцю. Наші предки вірили, що ця рослина здатна принести вдачу, привабити в оселю добрих духів, душевну гармонію і великі прибутки.

Якщо в господарів будинку немає злоби всередині — то аїр принесе їм тільки щастя. З аїру також робили різноманітні настоянки, які допомагали зміцнити волосся та вилікувати ясна.

Чебрець

Чебрець або тімʼян — рослина, якою теж прикрашали хату на Трійцю. Наші пращури вважали, що саме чебрець здатний привабити для дівчини судженого, зачати і народити здорових діточок, а ще — зберегти мир в родині.

Чебрець носили із собою в якості оберегу і зашивали у подушку для позбавлення від нічних кошмарів.

Щоб захистити худобу від пристріту — в селах її окурювали димом від запаленого сушеного чабрецю. Порошок, зроблений з цієї трави – використовували для того, щоб відвадити від дому лихих людей. Його підсипали їм у взуття.

Гілочка чебрецю, якщо її носити із собою — здатна захистити людину від пристріту та подарувати їй щастя, мужність та успіх.

Волошка

Волошка – потужний оберіг від темних сил. В давнину її використовували як приворотний засіб. Молоді дівчата носили квітку із собою, щоб зустріти судженого.

Меліса та мʼята

Які трави освячувати на Трійцю: меліса
Які трави освячувати на Трійцю: меліса

Якщо вірити народним прикметам — меліся та мʼята здатні відлякувати злих та темних духів. Мʼята очистить житло від злих духів, поліпшить сон, стане найкращим засобом від сонливості.
Чай з мʼятою і мелісою має заспокійливі властивості.

Пижма

Пижма — ще одна рослина-оберіг. Її листя в давнину носили із собою, щоб надати відворот будь-якому привороту.

Нові статті

Схожі статті

“Звітую більш детально”: Монатік розсекретив суму, яку заробив на весіллі в Італії, де був з Галкіним

Всю суму спрямував на добрі справи: Дмитро Монатік зізнався, який гонорар йому вдалося отримати за виступ на весіллі в Італії, де ведучим був Максим Галкін.

Гороскоп на 19 липня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: варто спробувати себе в іншому напрямку – все вийде

Гороскоп на 19 липня 2024 року для всіх знаків Зодіаку: вам випаде шанс спробувати себе у зовсім іншій діяльності - це буде вам до душі, тому сміливо дійте!

“І я була щаслива”: Лайма Вайкуле взяла приклад з Галкіна та вперше заспівала українською (ВІДЕО)

Латвійська співачка Лайма Вайкуле привернула увагу користувачів соцмереж неперевершеним виконанням пісні на українській мові. Яку композицію вона виконала і де саме?

На чому їздять Ірина Білик, Дмитро Монатік, Юрій Горбунов та Могилевська: Солідні авто для солідних імен

"Один факт" знає, які авто обирають українські зірки для себе. Чому надають перевагу – комфорту, розміру, ціні, розкоші? Показуємо, на чому їздять Ірина Білик, Дмитро Монатік, Юрій Горбунов та інші.