Народні прикмети на Трійцю 2024: не робіть цього 23 червня, щоб віку собі не вкоротити – головні заборони

В 2024 році християни української церкви відзначають свято Трійці 23 червня. "Один факт" розповість, які традиції, забобони і заборони існують в одне з найбільших релігійних свят року.

Свято Пресвятої Трійці — одне із найважливіших у всьому році. Християни відзначають його на 50-й день після Великодня. В 2024 році ця дата припадає на 23 червня.
Інша назва Трійці — Зелені свята. Присвячені вони пресвятій Трійці, а саме — Богу Отцю, Богу Сину і Святому Духу.

Трійця 23 червня 2024 року: прикмети свята

Трійця 2024: головні прикмети свята
Трійця 2024: головні прикмети свята

Предки наші вірили в те, що коли на Трійцю прилітають до села чи міста стрижі – невдовзі буде тепла погода.

  • Дуже тепло на вулиці на Зелені свята — огірки вродять добре.
  • Дощ пішов на Трійцю — можна чекати на гарний врожай і велику кількість грибів у лісі.
  • На Трійцю холодно — літо буде прохолодним і дощовим.

Трійця 2024: головні заборони

З давніх давен на свято Трійці християни дотримуються певних заборон. В цей день наші пращури намагались не працювати на городі. Також не рубали дрова та не відвідували на Зелені свята цвинтар.

Вважалось, якщо на Трійцю знехтувати правилами та вдатись до фізичної праці — то посіви або скотина в селі можуть загинути.

Заборона на роботу цього дня — це не лише тому, що працювати під час релігійного свята грішно. Християни таким чином намагаються зосередитись на духовній сфері свого життя.

Поминати покійних родичів на Трійцю — не дуже добра справа. Краще відвідати кладовище напередодні великого християнського свята — у Батьківську суботу.

Наші пращури казали, що на Трійцю не можна купатися. Відкриті водойми в цей день несуть в собі скриту небезпеку. Людина, що знехтувала цим правилом і вирішила викупатись в річці або озері — може потонути. Ба більше — митися протягом усього Троїцького тижня заборонялось навіть в лазні. Єдиний день, коли можна було зробити послаблення — це на четвертий день після Трійці.

Трійця 23 червня 2024: сьогодні не можна вінчатись та працювати на городі
Трійця 23 червня 2024: сьогодні не можна вінчатись та працювати на городі

Молодята на Трійцю ніколи не вінчались в церквах. Здавна вважалось, що шлюб, укладений в день великого християнського свята — щасливим точно не буде.

Цього дня заборонено пліткувати, відмовляти у допомозі нужденним та заздрити оточуючим людям.

Нові статті

Схожі статті

“Так, я йому зрадила”: 57-річна Ольга Сумська назвала реальну причину розлучення з першим чоловіком

Віталій Борисюк не є першим чоловіком в Ольги Сумської, адже до цього акторка була одружена з Євгеном Паперним, але не склалось через одну просту причину.

Дуже довге волосся під руками, ще й зеленого кольору. Леся Нікітюк викликала фурор своїм виглядом

36-річна Леся Нікітюк проводить літо біля басейнів з прохолодною водою. Нещодавно зірка здивувала соцмережі своїм зовнішнім виглядом. Навіщо Леся пофарбувала волосся під пахвами в… зелений колір?

“Я їду на Мальдіви!”: Наталія Могилевська розповіла, що разом зі своєю сімʼєю відправляється у відпустку

Наталія Могилевська повідомила радісну новину - співачка відправляється на відпочинок, а саме на українські Мальдіви та бере з собою чоловіка та доньок. Подробиці.

Веде донжуанський спосіб життя: що відомо про всіх коханок Сергія Жадана до і після Христини Соловій

Приголомшливий поет, фронтмен гурту "Жадан і собаки", співак Сергій Жадан справжній ловелас. Чоловік вдало підкорює серця обраниць, але які жінки можуть претендувати на місце музи артиста?