Більше року тому, 1 вересня 2023 року українська православна церква перейшла на новий календар. Це призвело до того, що дати церковних свят трохи змістилися в днях.
Коли нова дата святкування Покрова Пресвятої Богородиці?
Свято Покрова Пресвятої Богородиці православні віряни відзначали 14 жовтня. Цей день співпадав з державним українським святом – Днем захисників та захисниць України.
Після переходу на новий церковний календар змінилася і дата свята. Отже, з вересня 2023 року Покрова Пресвятої Богородиці відзначають в іншу дату, а саме – 1 жовтня.
Два урочистих дня, Покрова та День захисника України – нероздільно повʼязані один із одним. Адже з давніх часів вважалося, що усім захисникам своїх земель від ворожої навали – надає свій покрив Діва Марія.
Покрова Пресвятої Богородиці: історія свята
Вперше Покрова Пресвятої Богородиці відсвяткували в X столітті. Саме в цей період Володимир Русь охрестив. В один з днів, під час ворожої навали ворогів християни щиро молилися і звертались до Діви Марії – щоб надала їм свій захист. І неочікувано зʼявився образ Борогодиці, яка вкрила православних святим покровом. Завдяки цьому їй вдалося вберегти їх від загибелі. Після цього день став церковним святом і його стали відзначати щороку.
Покрова Пресвятої Богородиці: традиції та забобони
На Покрови віряни відвідують церкву, моляться Діві Марії про позбавлення від недугів та захист від ворогів, а також – про родинне благополуччя. Також в неї просять про допомогу у важливих справах.
На Покрови не можна було лаятися, пліткувати і давати будь-кому порожні обіцянки. Не бажано відмовляти в допомозі нужденним, фізично працювати або займатись рукоділлям. Водночас варто подякувати Богородиці за те, що є. Потрібно навчитись не засмучуватись щодо того, чого не має та радіти тому, що вдалось в цьому житті віднайти.
Покрова Пресвятої Богородиці: погодні прикмети
В народі кажуть – яка погода на Покрови, такою буде і прийдешня зима
З вишневих дерев до Покрова листя не впаде – зима вдастся теплою
На Покрова сильний вітер дмухає – навесні також буде вітряно
Журавлі на Покрови відлітають – до ранньої зими
Якщо цього святкового дня сніг землю не вкрив, то не покриє і в листопаді та грудні
А ще наші предки вірили – якщо на свято Покрова білка змінить шубку – то прийдешня зима вдасться гарною.