Протягом найближчих 5 тижнів і 5 днів віряни мають поститися, тобто виключити з раціону їжу тваринного походження. А білки у цей час слід постачати в організм завдяки квасолі, чечевиці, бобам, нуту. Окрім бобових гарними джерелами рослинних білків є спаржа, броколі, шпинат. У цей час слід максимально перемикнутися на соєві продукти, зокрема, тофу чи темпе.
Поживні речовини та клітковину отримуйте з овочів, глюкозу – з фруктів та меду, жири – з горіхів та насіння. У такому разі організм отримає всі необхідні для активного життя компоненти. Будете водночас ситими й бадьорими.
Окрім відмови від м’яса, риби, яєць та молочних продуктів, слід потурбуватися й про іншу частину праведного життя – не курити й не вживати алкогольні напої.
Якщо вам здається, що тепер меню буде обмеженим, це насправді не так. Чимало страв можна приготувати з круп на воді. Урізноманітнять раціон квашені чи солені овочі. Купа рецептів існує з грибами. Дозволяється їсти сірий та чорний хліб. До чаю можна взяти бублики. Чудові десерти виходять із фруктів та сухофруктів.
Приблизне меню на тиждень під час посту
- Понеділок: вівсянка з помідорами та цибулею, салат із квашеної капусти й огірка, суп із сочевиці, квасолева каша.
- Вівторок: каша із пшениці, салат зі свіжої капусти з яблуком, морквяний суп, грибна запіканка.
- Середа: перлова каша, суп із локшиною та томатною пастою, бурякові котлети на пару, салат із моркви з апельсином, боби.
- Четвер: плов із рису та сухофруктів із горіхами, морквяні котлети, суп із квасолею та гарбузом, вінегрет.
- П’ятниця: пшоняна каша з фруктами, салат із редису та огірків, морквяний суп із нутом, цвітна капуста в духовці.
- Субота: оладки з вівсяної крупи, салат із кукурудзи та помідорів, картопляний суп, кисіль із сушених вишень, капуста, потушена з морквою.
- Неділя: паштет із сочевиці й тости, морквяні котлети, суп гаспачо, яблука, запечені з родзинками, медом та горішками, соєве м’ясо зі спаржею.