Спільний україно-польський проєкт змогли переглянути не лише українці, але й поляки, англійці та мешканці інших країн. Спецпокази відбулися в США, Ізраїлі, Швеції, Південній Кореї та інших країнах. За перші 13 тижнів до кінотеатрів прийшли понад 86 тисяч глядачів. Серед драматичних стрічок понад 11 млн грн у прокаті збирав раніше лише “Поводир”.
Події відбуваються у Станіславі, як раніше називався Івано-Франківськ. В одному будинку мешкають родини українців, поляків і євреїв. Спочатку дітей робить безбатченками каральна радянська машина 1939 року. У 1941-му приходять німці, і знущання тривають. Відновлення радянського ладу взагалі призводить до примусового ув’язнення.
Дівчаток відбирають і доправляють до дитячого будинку, де намагаються викорінити їхню національну ідентичність, але пісня Леонтовича не дає можливості забути, хто вони є насправді.
Головна героїня Софія гарно співає, наївно вважаючи, що пісня “Щедрик” здатна об’єднати будь-які національності. Вона опікується дітлахами, і вони разом виконують не лише українські наспіви, але й інших народів. Також у стрічці показані традиції як українців, так і поляків з євреями.
Половину грошей на знімання виділили поляки. З української сторони фінансування було здійснено Держкіно. Цілих два місяці обирали актрису на роль Софії. Для Яни Корольової це стало першою великою роллю у повному метрі.
Світову прем’єру влаштували 4 березня 2022 року. Український прокат стартував 5 січня 2023 року. Стрічка викликала неабияку цікавість до подій, що відбувалися в Україні в середині ХХ сторіччя. На кінофестивалі у Нігерії драма отримала відзнаку.