Відома українська телеведуча та акторка Катерина Осадча на днях заговорила про всиновлення дитини. Вона розповіла, що разом із своїм чоловіком Юрієм Горбуновим хотіла всиновити дитинку, але рішення довелося відкласти. І все через те, що під час занурення у процес всиновлення з’явилося дуже багато підводних каменів, які стали перешкодою до оформлення всієї процедури.
За словами Осадчої – багато українців не володіють більше детальною інформацією щодо всиновлення дітей в Україні, тому сприймають всю цю тему через рожеві окуляри. Ведуча каже, що людям детально невідомо, що таке названа дитина та які форми виховання дітей із дитбудинків використовуються в прийомній родині. Катерина звертає особливу увагу на те, що одного лиш бажання до всиновлення — мало і це лише верхівка айсбергу. А що там “під водою” — невідомо нікому.
— А там — просто купа “але” — додає Осадча
На думку телеведучої — головна проблема на шляху до всиновлення чужої дитини для неї та її чоловіка полягає у недосконалій системі. Та й взагалі всі, хто хоче всиновити маля — стикаються з бюрократією та складнощами, які з нею пов’язані.
Осадча вважає, що українська система всиновлення на сьогоднішній день потребує серйозного реформування та поліпшення.
– Коли я дослідила проблему усиновлення в Україні в юридичній площині та в соціальній, зрозуміла: аби всиновити дитину, її потрібно шукати і виборювати через суди. Це справді — боротьба за цю дитину — зазначила Осадча
Вона також наголосила, що, звісно — не відмовляється від усиновлення дитини взагалі. Але станеться це тільки після того, як система усиновлення стане більш прозорою та гнучкою. Катерина каже, що не готова до запеклої боротьби із представниками соціальних служб, як, наприклад, Інна і Тимур Мірошниченки.
Катерина Осадча доволі відверто розповідає про складнощі у системі усиновлення, що зараз працює в Україні. Вона визнає важливість змін, які необхідні для цієї системи, а також — необхідність покращення її роботи задля того, щоб полегшити процедуру усиновлення. До того ж, малюкам, які шукають свої родини – потрібно створювати кращі умови.