У 1980-х роках, попри існування радянського режиму, знаменитості України отримали визнання як вдома, так і за кордоном. Імена таких виконавців, як Іво Бобул, Алла Кудлай та Оксана Білозір, стали символами української музичної культури.
Оксана Білозір
Оксана Білозір, крім визначення себе як видатної співачки, активно займалась політикою та громадським життям. Вона почала свою кар’єру у ВІА “Ритми Карпат” і стала солісткою ВІА “Ватра”. Згодом спільно з Віктором Морозовим вона виконала пісню “Ой, там у Львові, на Високім Замку”, яка принесла їй широке визнання.
У 90-х роках Оксана заснувала свій ансамбль “Оксана” і випустила альбом “Україночка” у Канаді. У 1994 році їй було присвоєно звання “Народної артистки України”.
Іво Бобул
Іво Бобул, український співак, народився в численній родині Чернівецької області. Він почав свій творчий шлях у юності, беручи участь у різних музичних колективах. Пісні Іво Бобула, такі як “Місячне колесо”, “Одна єдина”, “Скрипалю”, завоювали популярність серед широкої аудиторії.
У 1995 році Іво Бобул було присвоєно звання заслуженого артиста України, а через три роки він став народним артистом. Співак активно продовжує свою концертну діяльність і має велике вплив на молоде покоління, яке виявляє інтерес до його музичної спадщини та виступів.
Алла Кудлай
Алла Кудлай почала свою музичну кар’єру наприкінці 70-тих в народному хорі Верьовки. Відтоді вона активно долучилася до музичного життя України. З 1984 року вона стала солісткою естрадно-симфонічного оркестру Держтелерадіо України, де виконувала різноманітні музичні композиції.
У 80-х роках вона представила свій відеоальбом “Веселка”, який містив маловідомі народні пісні і став популярним серед шанувальників української музики. Її творчість принесла їй велику популярність і визнання. У 2000-х роках Алла Кудлай вирішила спробувати себе в політиці.