Серіал турецького виробництва “Величне століття” — це історія про фавориток султана Сулеймана, який правив Османською імперією. Головну роль в ньому виконала рудоволоса акторка Мер’єм Узерлі. Цей серіал вперше був показаний глядачам в серпні 2014 року. Але в українському кінематографі є й своя історія про одну з головних фавориток Сулеймана Пишного — Роксолану. Він так і називається: “Роксолана”, а зйомки проекту проводились багатьма роками раніше — з 1996 до 2003 роки. Роль головної героїні в ньому виконала акторка театру і кіно Ольга В’ячеславівна Сумська. Серіал розділений на 3 частини с загальною кількістю серій 50.
Історичний роман про кохану жінку султана Сулеймана полюбився багатьом цінителям цього жанру. Глядачі високо оцінили і цікавий сюжет з нотками інтриги, і акторський склад, і розкішні костюми, що повністю відображають дух та велич Османської імперії.
Чимало критиків та глядачів після виходу на екрани турецької версії “Роксолани” — серіалу “Величне століття”, відзначали, що старий серіал українського виробництва, що був створений за однойменним романом Осипа Назарука – по своїй барвистості, декораціях і костюмах дещо поступається турецькому аналогу. Але в нашої “Роксолани” — набагато більше емоційності, чуттєвості і атмосферності, аніж в турецькій версії.
Різниця між турецьким “Величним століттям” і українською “Роксоланою” полягає ще й в образах головних героїнь. Хюррем-султан – це рудоволоса, вогняна красуня з пишними формами, які повністю відповідають турецьким уявленням про жіночу красу. Українська Роксолана — це дівчина слов’янської зовнішності, яку природа наділила русим волоссям, яскравими блакитними очима і стрункою статтю.
Звісно, український серіал “Роксолана” можна довго критикувати за декорації та костюми, але емоційна та блискуча гра головних акторів — Ольги Сумської і Анатолія Хостікоєва, робить цей проект ідеальним в очах численної кількості глядачів. Саме тому обов’язково перегляньте українську “Роксолану” перед тим, як шукати в Інтернеті черговий сезон турецького проекту “Величне століття”.