Уперше за 400 років: Тіна Кароль на всю Україну заспівала стародавню українську колядку про Перемогу

Українське Різдво завжди асоціюється з родинним затишком і, звісно — колядками. В переддень свята Тіна Кароль заспівала одну із найстаріших колядок, яка з'явилася близько 400 років тому. Послухайте.

Нещодавно науковці віднайшли текст однієї зі стародавніх колядок, якій виповнилося вже 400 років. Існує припущення, що авторами цього різдвяного твору були люди, що приймали участь у відбудові Софії, яка проводилась саме 4 століття тому.

Велике християнське свято, пов’язане із народженням сина Божого Іісуса Христа — чи не найкращий час для того, аби повернути із небуття суто українську етнічну колядку. І це набуває особливого сенсу у наш скрутний час, адже головна тема стародавньої колядки — Перемога. Так, та сама Перемога, якої воліють дочекатись мільйони українців і надзусиллями виборюють наші солдатики на фронті.

Стародавня колядка зі Мшанців зазвучала вперше на Софійській площі - у виконанні Тіни Кароль
Стародавня колядка зі Мшанців зазвучала вперше на Софійській площі – у виконанні Тіни Кароль

Колядка, про яку йде зараз мова, була знайдена наприкінці XIX століття на Львівщині, в селищі Мшанець. В той час її почув, записав і опублікував поет Іван Франко. До нього в руки вона попала від тамтешнього настоятелю храму Михайла Зубрицького.

Нинішній настоятель храму у Мшанці – отець Роман, розповів, що в минулому ця сама колядка звучала і в стінах храму.

Текст колядки містить опис створення світу, відбудову Київського собору Святої Софії, війну і, звісно, Перемогу, яку українцям вдалося вибороти завдяки надісланому Богом на Землю вогняному дощеві. Є в ньому і ось такі слова:

— Ой зрубайте ж ви кедрово древо — виставте з нього святу Софію…

Насправді, стародавня колядка звучить зовсім не войовничо, а ніжно. На думку співачки Тіни Кароль — мета авторів цього твору полягала в укріпленні віри українського народу. Виконавиця розповіла, що до наших часів дійшов лише текст цього різдвяного твору, але завдяки одному дідусеві – старожилу селища Мшанці, їй та її музичній команді вдалося відтворити мелодію 400-річної колядки і накласти її на дзвони.

Напередодні Різдва дуже символічно, що цей твір прозвучав у виконанні Тіни Кароль саме на Софійській площі — біля храму. Адже в ньому йдеться не тільки про війноньку, що руйнує, а ще й про Перемогу і відбудову зруйнованого храму святої Софії. Тематика цієї колядки дуже тісно переплітається із нашим сьогоденням.

Нові статті

Схожі статті

Богдан Бенюк підкорив європейське кіно: українського актора нагородили за “Кращу чоловічу роль”

Богдан Бенюк зіграв захоплюючу роль у повнометражному фільмі "Мій карпатський дідусь", за яку й отримав по заслугах, а саме він отримав нагороду.

Донька 87-річної Ади Роговцевої подякувала Богу за маму-акторку з легендарним талантом: “Мені пощастило”

Ада Роговцева є матір'ю двох дітей, однак її син пішов з життя ще у далекому 2012 році, тож нині її радує дочка Катерина, яка шалено захоплюється професіоналізмом мами.

“У нас буде…”: 38-річний MONATIK розповів, що з тижня на тиждень стане батьком втретє – хлопчик чи дівчинка?

Діма Монатік очікує на третю дитину разом із дружиною Іриною, але стать подружжя поки що не розголошує, хоча вже знають хто у них буде - як відреагували на поповнення в сім'ї їхні сини?

“Це було моє рішення”: чому Анна Сагайдачна занесла свого чоловіка в “чорний список” – давно не разом

Анна Сагайдачна нещодавно повідомила про другу вагітність, але про свого обранця акторка нічого не розповідає, хоча має за плечима два шлюби - чому артистка розлучилась із другим чоловіком?